G.Saray'ı bekleyen tehlike!

G.Saray'ı bekleyen tehlike!.14149
  • Giriş : 25.05.2009 / 10:30:00

Avrupa Ligi’ne gitmeyi garantileyen ilk takım F.Bahçe oldu. Ya Galatasaray'ın durumu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2 Şampiyonlar Ligi bileti için 3 aday var bulunuyor: Beşiktaş, Sivasspor ve Trabzonspor... 68 puana ulaşan Beşiktaş, Trabzonspor'la ikili averajda eşit, genel averajda da bordo-mavililerden 8 gol üstün olduğu için Şampiyonlar Ligi'ne çok yakın duruyor.

Bu üç takımdan üçüncü sırayı alacak ekiple birlikte Avrupa Ligi'ne gidecek ikinci ekibin de Fenerbahçe olması kesinleşti. Son hafta öncesi 58 puanla dördüncü sırada yer alan Fenerbahçe, üçlü averajda Bursa ve Galatasaray'a üstün bulunuyor. İkili averajda da Galatasaray'a ve Bursa'ya karşı ayrı ayrı avantajlı olan sarı-lacivertliler, ligi ilk 5'te bitirmeyi garantiledi.

Eşitlik var

Son Avrupa Ligi bileti için 58 puanlı Galatasaray ile 55 puanlı Bursa yarışıyor. Sadece bu iki takımın ligi aynı puanda bitirmesi halinde ikili averajda eşitlik var, genel averajda ise Galatasaray'ın 7 gollük üstünlüğü var.

Ligi G.Saray, F.Bahçe ve Bursa'nın 58'er puanda bitirmesi halinde ise son Avrupa Ligi biletinin sahibi Bursaspor oluyor. Zira üçlü mini ligde F.Bahçe'nin 7, Bursa'nın 6, G.Saray'ınsa 4 puanı var. Yani son hafta Trabzon F.Bahçe'yi, Sivas G.Saray'ı, Bursa da İBB'yi mağlup ederse, Avrupa Ligi'ne son biletin sahibi yeşil-beyazlı takım olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*