G.Saray'ın görünmeyen yüzü

G.Saray'ın görünmeyen yüzü.15087
  • Giriş : 16.12.2007 / 11:26:00
  • Güncelleme : 16.12.2007 / 11:56:49

Evet; Feldkamp önderliğindeki Galatasaray, Süper Lig'de yoluna doludizgin devam ediyor.Ancak takım içinde yaşanan yüksek gerilim endişe yaratıyor. Arda vakası bardağı taşırdı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Madalyonun öteki yüzü

1 Kalli’nin takımın başına geçmesiyle tam 25 futbolcu gönderildi, 11 yeni transfer yapıldı. Alman hoca tecrübeli ve genç yıldızları kaynaştırırken otoritesini daha ilk günlerde ilan etti.

2 İlk takıldığı oyuncu Hasan Şaş oldu. Yaz kampında deneyimli oyuncuyla ilginç diyaloglar yaşadı. Kimi zaman Şaş, Feldkamp’ın taklidini yaptı. Antrenman sırasında gereksiz yere çalım atan Hasan’a sinirlenen Kalli, düdüğünü fırlattı, öğrencisini sert şekilde uyardı.

3 Sezon başında Fenerbahçe’yle transfer görüşmesi yaptığı ileri sürülen Ümit Karan’ı idmandan kovdu. Tecrübeli golcüyü özür diledikten sonra affetti, ama en iyi oynadığı maçlardan sonra bile kulübeye çekti, yedek bıraktı.

4 En büyük şovunu Hakan Şükür ve Lincoln’ü kamp kurallarına uymadıkları gerekçesiyle kadro dışı bırakarak yaptı. Takımı Beşiktaş derbisini kazandı, ama bu iki futbolcu o günden sonra bir daha hiç toparlanamadı.

5 Trabzon’da Serkan’ı tek forvet oynattı. Nonda ve Hakan sakattı. Ama Ümit kulübede oturuyordu. 87’de oyuna giren Karan, 88’deki golü hazırladı. Ama ne oyuna girerken ne de gol atıldığında yüzü gülüyordu.

6 UEFA’da ilk 2 maçını kaybetmesine rağmen Panionios karşısına tek forvet Serkan’la çıktı. Cim Bom ilk yarıda tek bir pozisyon dahi bulamadı. İkinci yarı oyuna Hakan Şükür girince Aslan maçı 3-0 kazandı.

7 Panionios maçında gol atan Şükür’e, kendisi ve yöneticiler hakkında kabul edilemez açıklamalar yapmasına karşın Belediye karşısında ilk 11’de görev verdi. Kalli’nin Şükür’e karşı tavrı, Hasan Şaş’ı çileden çıkardı. Şaş ikinci devrede takımını 10 kişi bıraktı, Galatasaray’dan ayrılacağını açıkladı.

8 Ayrılacağını söyleyen Şaş için, “Onun gidip gitmeme konusu benim işim değil” diyerek olayı farklı bir boyuta taşıdı. Kendisiyle konuşacağını söyleyen Şaş’ın henüz bir görüşme isteğinde bulunmadığını medyaya açıkladı.

9 Fener derbisinde son haftaların formda oyuncusu Mehmet Topal’ı kesti. Topal 1 hafta önceki Belediye maçında Servet’ten fırça yemiş ve oyunu gözyaşlarıyla terk etmişti.

10 Servet’ten fırça yiyen bir başka genç yetenek Arda’yı ‘kırmızı kart görmesin’ diye oyundan aldı. Ancak Kalli’nin bu hamlesi, Arda’nın sert tavırlarıyla bozguna uğradı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious