G.Saray'ın yeni hocası Türkiye'de

G.Saray'ın yeni hocası Türkiye'de.13734
  • Giriş : 01.06.2008 / 16:37:00
  • Güncelleme : 01.06.2008 / 16:38:39

Hoca arayışını sürdüren Galatasaray’ın sürpriz bir hamle yaparak B.Leverkusen’le yolları ayrılan Michael Skibbe’yi Türkiye’ye getirdiği ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Teknik direktör arayışlarını büyük bir titizlikle sürdüren Galatasaray’ın, Michael Skibbe’yi gizlice İstanbul’a getirdiği öğrenildi. Yeni hoca konusunda ser verip sır vermeyen sarı kırmızılı yöneticiler, her gün yeni bir isimle temasa geçerken, Cimbom’un Almanya’nın yükselen değeri Skibbe ile Florya’da bir araya geldiği ileri sürüldü.

Geride bıraktığımız sezon UEFA Kupası’nda Bayer Leverkusen’in başında iken Galatasaray’ı kupanın dışına iten ancak Bundesliga’da 7. sırayı alan Bayer Leverkusen, yaşanan başarısızlık nedeniyle Skibbe’nin görevine son vermişti. Leverkusen’e oynattığı ofansif futbolla Almanya’da takdir edilen genç çalıştırıcıyı, Karl Heinz Feldkamp’ın da çok beğendiği vurgulandı. Kalli için "Kurt Hoca" ifadesini kullanan Skibbe de Feldkamp gibi genç oyunculara önem veren bir teknik adam olarak biliniyor.

Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Skibbe İstanbul’da mı bunu nerden duydunuz? Yok böyle bir şey" diyerek iddiaları yalanlarken, camiaya yakın kaynaklar ise Skibbe’nin İstanbul’a gelerek sarı kırmızılılar temasa geçtiğini iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious