G.S'da, 4 futbolcudan organ bağışı

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Galatasaray, hafta sonu Gaziantepspor ile yapacağı lig maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-kırmızılılar, bu akşam Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Erik Gerets yönetiminde çalıştı. Koşu ve esneklik çalışmasıyla başlayan ve 1 saat 40 dakika süren antrenmanda, futbolcular daha sonra pas ağırlıklı teknik çalışma, ardından dar alanda, minyatür kalelerin kullanıldığı teknik çalışma yaptı.

Bu arada, sakatlıkları bulunan Aydın ve Mehmet Topal, bugün takımla birlikte çalışmaya başladılar. Necati, tedavisinin ardından salonda çalışırken, Hakan ve Cihan ise takımdan ayrı, kondisyoner Cevat Güler eşliğinde sahada çalıştı.

FUTBOLCULARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Galatasaraylı futbolcular Ergün, Hasan Kabze, Fevzi ve Mehmet Topal, Türk Böbrek Vakfı'nı ziyaret ederek, organ bağışında bulundu.

Sarı-kırmızılı oyuncular, Türk Böbrek Vakfı'nın organ bağışı kampanyasına katılırken, Bahçelievler'deki Hizmet Hastanesi'ne gidip, diyalize bağlı hastalara da moral verdiler.

Ergün, böbrek hastalarına moral vermek istediklerini belirterek, "İnsanları seviyorum, onlara yardım etmeyi seviyorum. Umarım sağlıklarına kavuşurlar" derken, Hasan Kabze "Bir organ, bir hayattır" diyerek tüm vatandaşları, organa ihtiyacı bulunan hastalar için yardıma çağırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious