Gabar Dağlarından sıcak haberler

Gabar Dağlarından sıcak haberler.33103
  • Giriş : 13.11.2007 / 21:14:00

4 askerimizin şehit edildiği Şırnak'ın Gabar Dağı'nda sıcak saatler!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'taki Gabar dağı ile Akçay Beldesi arasındaki kırsal kesimde bir grup terörist ile sağlanan sıcak temasta, Üstteğmen Gürkan Yavuç ile 3 asker şehit oldu. Çatışmanın ardından bölgeye hava destekli operasyon başlatıldı. Gabar dağı ve teröristlerin bölgeden kaçış istikametleri Mehmetçikler tarafından tutulurken, yer yer sıcak çatışmanın yaşandığı belirtildi.

Bölgeye çok sayıda birlik kaydırılırken, teröristlerin çembere alındığı bildirildi. Bölgeye kaydırılan özel hareket birimlerinin yanısıra komando birlikleri köy korucuları desteği ile bölgeyi kıskaca aldı. Mehmetçik'in yoğun bir operasyonel faaliyet içerisinde olduğu Şırnak ve çevresinde havadan ve karadan operasyonlar yürütülüyor. Mehmetçik'in bölgede havadan yaptığı kontroller sırasında çekilen görüntüler, bölücü örgüte karşı nasıl zorlu bir mücadele verildiğini de gözler önüne seriyor.

Bölgede konuşlanan tanklar belirlenen hedeflere yönelik hareketlerini sürdürürken, helikopterler de sürekli keşif uçuşu yapıyor. Askerlerin hedef aldığı noktalardan dumanların yükseldiği gözleniyor. Karada operasyonlarını sürdüren askerler ise dağ ve tepeleri aşarak bölücüleri arıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious