Gaffur pijamalı eylem

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

BURSA’da bir grup kamu çalışanı, 2007 bütçesini ve AKP hükümetini eleştirmek için dizi karakteri ‘Gaffur’ tiplemesindeki gibi pijamalarını giyerek, sokağa döküldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Kamu- Sen Bursa İl Temsilciliği üyesi yaklaşık 40 kamu çalışanı Osmangazi İlçesi Metro İstasyonu önünde toplandı. Bazıları Gaffur pijamalı olan memurlar, hükümeti eleştiren bildiriler dağıttı. Sendikanın İl Temsilcisi Selçuk Türkoğlu, 2007 bütçesinin, toplumun büyük bir kesimini gözardı edilerek hazırlandığını öne sürdü.

Türkoğlu, “Hazırlanan bu bütçe, ‘sosyal devletten, tüccar devlete’ geçişin işaretidir. IMF bütçesi memuru ‘Gaffur’ yaptı. Gaffur hem gariban bir vatandaş hem de psikopat derecesinde manyak biri. IMF politikalarıyla ne yazık ki toplumun büyük bir kesimi ve özelde de kamu çalışanları ‘Gaffurlaştırılmıştır.’ Bunun sorumlusu 59’uncu hükümettir. Genel seçimlere kadar 59’uncu hükümetin peşini bırakmayacağız. Kamu çalışanları olarak sandıkta, bunun hesabını soracağız” dedi.

‘Gaffur sandıkta hesap soracak’, ‘Memuru bu hale düşürenler utansın’, ‘Hükümet şaşırma, Gaffur’un sabrını taşırma’ diye sloganlar atarak yürüyen eylemciler bir süre sonra dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious