Gafur'un çizgili pijamasına dikkat

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Avrupa Yakası dizisinde sanatçı Peker Açıkalın'ın oynadığı Gafur karekterinin giydiği çizgili pijama, eşofmanın tahtını sallamaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Artık lüks mağazalarda bile vitrinde yerini alan pijamalar büyük ilgi görüyor.
Sakarya'da Tarihi Uzunçarşı'da kumaş ürünleri satan bir mağazada satışa sunulan pijamalar adeta kapışılıyor. Günde en az 10-15 takım pijama sattıklarını belirten mağaza sorumlusu Serkan Yılmaz, satışların giderek arttığını söyledi. Unutulan pijamanın dizi ile yeniden hayat bulduğunu ifade eden Yılmaz, "30 sene önce çizgili pijama kumaşlarını depoların genelde kulanılmayan malzemelerin yanına kaldırmıştık. Çünkü hiç talep yoktu. Diziden sonra tozlu raflardan o kumaşları bulup tekrar satışa sunduk. Böyle olacağı hiç aklımıza gelmedi." diyor.

Çizgili pijamaların her kesimden alıcı bulduğunu anlatan Yılmaz, artık yeni evlenen çiftlerin bile bu pijamadan aldığını ifade ediyor. Hediyelik alanın da epeyce fazla olduğunu dile getiren Yılmaz, "Öğrenciler doğum günü gibi özel günlerde arkadaşlarına hediye olarak alıyor. Ayrıca genç kızların çeyizine de girdi. Uzun yıllar önce evlenen çiftler de eski pijamalarını çıkardı. Ancak alınan kilolar sebebiyle olmayınca yaşlı çiftler yeniden bu pijamadan alarak nostalji yaşıyor. Artık insanlar yatarken eşofman giymiyor, pijamayı tercih ediyor. Çünkü pijamada sentetik madde yok ve pamuklu kumaştan üretiliyor." bilgisini veriyor.

Ürün tanıtımı için vitrin önüne manken koyduklarını ifade eden Yılmaz, mankenle fotoğraf çektirenlerin bile olduğunu kaydediyor. Önümüzdeki Sevgililer Günü'nde 'her sevgiliye bir pijama' kampanyası düzenleyeceklerini anlatan Yılmaz, bununla ilgili kumaş temini ve çalışmalara başladıklarını dile getiriyor. Yılmaz, bir pijama takımını 30 YTL'dan sattıklarını, kumaşı ise 4 YTL'den verdiklerini sözlerine ekliyor.

Eşine pijama takımı alan Aynur S. de "Bunu giyince nasıl görüneceğini çok merak ediyorum. Babamın, dedemin giydiği pijamayı eşim de giysin istiyorum." diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious