Galatasaray, Derwall'i unutmadı

Galatasaray, Derwall'i unutmadı.15483
  • Giriş : 26.06.2008 / 23:23:00

Galatasaray Kulübü, resmi internet sitesinden 'Bir büyük adamın öyküsü ya da Jupp Derwall' başlıklı bir çalışma hazırlayarak, Alman teknik adamı, ölüm yıl dönümünde andı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

1984 - 1987 yılları arasında yılları arasında Galatasaray Futbol Takımı'nın teknik direktörlüğünü yapan ve Türkiye'de futbolun gelişmesinde katkıda bulunan Alman çalıştırıcı 26 Haziran 2007 tarihinde geçirdiği hastalık sonucu hayatını kaybetmişti.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde, Derwall'in biyografisinin yer aldığı "Bir büyük adamın öyküsü ya da Jupp Derwall" başlıklı bir çalışma yayımladı.

Ayrıca sitede merhum için şu ifadelere yer verildi: "Gökkuşağı misali Futbol dünyamızın ufkundan bir Derwall gelip geçti. 1984-1988 yılları arasındaki dört yıla, etkileri ve sonuçları sonraki yıllarda çok daha iyi anlaşılacak olan icraatlarıyla damgasını vurdu. Galatasaray'ın Kopenhag'da zirveye ulaşan Avrupa yürüyüşünün başlangıç komutunu veren adam oldu. Sıfırdan başlamanın ve zirveye çıkmanın nasıl başarılacağını uygulamalı olarak herkese gösterdi. Yokluktan ve imkansızlıktan hiç mi hiç şikayetçi de olmadı. İş yapmanın ve başarılı olmanın mazeret üretmekten daha önemli olduğunu yaptığı kalıcı işlerle hepimize ispat etti. İnsan olarak da mütevazı kişiliği kadar herkesle kaynaşabilen duruşuyla da önemli mesajlar verdi.

İşte bu yüzdendir ki, onu çok sevdik. Sadece teknik direktörümüz olduğu için değil, hep bizden biriymiş gibi davrandığı için de sevdik. Yabancı biri diye de bakamadık ona bu yüzden. İçimizden biri gibi gördük onu her zaman. Öldüğünü duyunca da eski bir teknik direktörü kaybetmenin ötesinde bir yakınımızı yitirmişçesine üzüldük. 26 Haziran 2007 günü aramızdan ayrılan Derwall'i ölümünün 1. yılında özlemle ve saygıyla anıyoruz"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious