Galatasaray, fukara yardımı haberini yalanladı

  • Giriş : 17.04.2008 / 20:10:00
  • Güncelleme : 17.04.2008 / 20:13:16

2 gün önce bir gazetede yer alan, ''Galatasaray'a fak fuk fonundan yardım'' haberini yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Yönetim Kurulu, 2 gün önce bir gazetede yer alan, ''Galatasaray'a fak fuk fonundan yardım'' haberini yalanladı.

Sarı - kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; ''15 Nisan 2008 tarihinde Vatan Gazetesi'nde yayınlanan "Galatasaray'a Fukara Yardımı" başlıklı haberde, 7 yıl önce yaşanmış bir olayı art niyetli bir tavırla kaleme alıp bugün gündeme getirmenin asıl amacının Galatasaray Spor Kulübü'nü aşağılamak, muhtaç bir kulüp gibi göstermek olduğu aşikardır.

2007-2008 sezonunun son 4 haftasına girilirken şampiyonluk yolunda tek yürek olan camiamızın konsantrasyonunu bozmaya yönelik bu gerçek dışı haberin hangi amaç uğruna yapıldığı kamuoyunun takdirindedir.

2000 yılında Türk Futbol tarihinin uluslararası alanda yaşadığı en büyük başarılar olan UEFA Kupası ve Süper Kupa'nın Galatasaray tarafından kazanılması sonrasında; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin kulübümüze layık gördüğü ödülün kaynağını, Galatasaray Spor Kulübü'nün sorgulama ehliyeti yoktur. Söz konusu ödül, 21 Nisan 2001 tarihinde çıkartılan 608 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği Geliştirme ve Destekleme Fonu tarafından "Devlet Ödülü" adı altında uluslararası alanda sportif başarılar için verilen altının, Türk Lirası'na çevrilmiş karşılığı olup; Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından kulübümüze takdim edilmiştir.

Söz konusu haberde Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Mehmet Cansun'un ifadeleri ise çarpıtılarak kamuoyuna aktarılmıştır. Sayın Mehmet Cansun, Galatasaray Spor Kulübü'nün bu ödüle layık görüldüğünü, ancak ödülün kaynağı konusunda bir bilgisi olmadığını ifade etmiştir.

3 Nisan 2008 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan ve İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Bil'in düzenlediği basın toplantısında; bu tarihten itibaren kulübümüz hakkında gerçek dışı haber üretenlere, hakaret içeren ve küçük düşürücü yorum yapanlara bazı yaptırımlar uygulanacağı ifade edilmiştir. Yönetim Kurulu'nun 15 Nisan 2007 tarihinde yaptığı toplantıda alınan karar gereği, hangi amaca hizmet ettiği açık seçik belli olan bu haberi üreten Vatan Gazetesi'ne Galatasaray Spor Kulübü'nün tüm kapılarının kapandığı kararını kamuoyuyla paylaşmak isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious