Galatasaray, LG Amsterdan Turnuvası'nda

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Turkcell Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Galatasaray, 4-5 Ağustos tarihlerinde Amsterdam'da düzenlenecek olan ve Avrupa'nın dev ekiplerinin davet edildiği turnuvaya katılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ajax Kulübü'nün ev sahipliğini yaptığı LG Amsterdam Turnuvası'na Galatasaray'ın yanısıra Manchester United ve Porto kulüpleri de davet edildi. Galatasaray, Amsterdam Arena'da oynanayacak turnuvanın ilk gününde; 4 Ağustos Cuma günü saat 20:00'de Manchester United ile karşılaşacak. Günün ikinci maçında saat 22:15'de Ajax ve Porto karşı karşıya gelecek.

Galatasaray, Amsterdam Turnuvası'nın ikinci gününde saat 20:00'de Porto ile karşılaşırken; saat 22:15'de evsahibi Ajax, Manchester United ile karşı karşıya gelecek.

Yeni sezon öncesinde Avrupa'da en prestijli hazırlık turnuvası olarak kabul edilen Amsterdam Turnuvası'na 2. kez davet edilen Galatasaray, 2003 yılında turnuvaya katılan ilk Türk kulübü olmuştu.

1999 yılından beri düzenlenen ve Ajax'ın ev sahipliğini yaptığı Amsterdam Turnuvası'nda 2003 yılında Liverpool'u 2-1 mağlup eden Galatasaray, Inter'e 3-0 mağlup olmuş ve turnuvayı 3. sırada tamamlamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious