Galatasaray, Seyrantepe'nin temeli Eylül'de atıyor

Galatasaray, Seyrantepe'nin temeli Eylül'de atıyor.10989
  • Giriş : 29.07.2007 / 19:28:00
  • Güncelleme : 29.07.2007 / 18:31:52

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Ali Sami Yen Stadı'nın yerine Seyrantepe'de yapmayı planladıkları stadın temelini eylül ayı içinde atmayı hedeflediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Canaydın, Seyrantepe konusunda 15 gün içinde ihalenin sonuçlanacağını tahmin ettiğini belirterek, ''Şartnamenin imzalanmasıyla beraber eylül ayı içinde temel atma noktasına geliriz'' dedi.

Sözleşmeyi yaptıktan sonra resmi başvuruyu gerçekleştirerek Seyrantepe isminin Aslantepe olarak değiştirilmesini isteyeceklerini vurgulayan başkan Canaydın, şunları söyledi:

''Ali Sami Yen Stadı'nın yerine spor amaçlı bir tesisten başka bir şey yapılamaz. Toplu Konut İdaresi'nin imkanlarıyla buraya yeni bir kompleks yapılacak. Bu şekilde para kazanılacak. Seyrantepe'de de yapılacak statla Galatasaray kazanacak. Önümüzdeki eylül ayında projeye başlanırsa 2009 yılında bitirmiş olacağız. 2009-2010 sezonunda da Galatasaray maçlarını Aslantepe Stadı'nda oynamaya başlamış olacak.''

Transfer çalışmalarına değinen Canaydın, ''Çok ciddi transferler yaptık. Ekibimiz bu konuda çok ciddi çalışıyor. Yaptığımız transferlere herkes 'iyi' diyor. Bir transfer daha yapacağız. Bunun için 4-5 alternatifli isim var. Bu oyunculardan birini kısa zamanda umarım açıklarız. Transfer çok zor bir iş. Oyuncunun, menajerinin ve kulübünün ikna edilmesi gerekiyor. En son da oyuncunun eşinin ikna olması gerekebiliyor'' diye konuştu.

Yeni sezon için taraftarlarına başarı sözü veren Canaydın, ''Amatör şubelerde de ciddi atak içindeyiz. Diğer spor branşlarımız artık futboldan gelen parayla değil sponsor gelirleriyle başarıya gidiyor. Biz çıktığımız her maçı kazanma ve katıldığımız her turnuvada şampiyonluğu her zaman hedefledik'' dedi.

Gelecek dönemlerde başkanlığa devam edip etmeyeceği yönündeki soruyu yanıtsız bırakan Canaydın, ''Galatasaray'ın menfaati neyi gerektiriyorsa onu yaparım. Ben Galatasaray'a manen borcumu ödemek istiyorum. Bu kulüpten çok şey kazandım. Galatasaray'a hizmet etmek bir borç ödemektir. Şu an seçim konuşmanın zamanı değil'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious