Galatasaray ara vermeden başladı

Galatasaray ara vermeden başladı.14149
  • Giriş : 04.02.2009 / 15:24:00

Türkiye Kupası'na Sivasspor'a penaltı atışlarıyla elenerek çeyrek finalde veda eden Galatasaray, Süper Lig'de Kayserispor ile Cumartesi günü yapacağı maçın hazırlıklarına ara vermeden başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Teknik direktör Michael Skibbe yönetiminde, Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall antrenman sahasında basına ve taraftara kapalı yapılan antrenmanda Sivasspor karşısında forma giyen oyuncuların yenilenme çalışması, dünkü karşılaşmada oynamayan oyuncuların ise teknik çalışma yaptığı bildirildi.

Sarı-kırmızılıların bugünkü çalışmasında Baros'un takım antrenmanına kontrollü katıldığı, şikayetleri azalan Linderoth, Servet ve Ferdi'nin antrenmanın tamamında yer aldığı, dünkü maçta sağ baldırına darbe alan Nonda'nın, tedavisinin ardından yenilenme antrenmanına katıldığı açıklandı.

Genç oyuncu Semih'in, antrenmanın sonlarında sakatlıktan yeni çıkmış ayak bileğine aldığı darbe sonucu bileğinin burkulduğu için çalışmayı tamamlayamadığı ve tedavisine başlandığı belirtilirken, hafif gribal enfeksiyon geçiren Yaser'in antrenmana katıldığı, çalışmanın sonunda sağ arka adalesinde sertleşme oluşan bu oyuncunun da tedavi edildiği duyuruldu.

Bu arada, Ümit Karan'ın sağ ayak baş parmağında oluşan hemotom nedeniyle takımdan ayrı olarak yürüyüş yaptığı, Aydın'ın tedavi sonrası fizyoterapistler eşliğinde salonda çalıştığı, Sabri'nin tedavisinin ardından özel bir çalışma gerçekleştirdiği kaydedildi.

Antrenmanda, Hasan Şaş, Uğur Uçar, Kewell ve Lincoln'ün ise fizyoterapistler eşliğinde takımdan ayrı çalıştıkları, dünkü maçta sol uyluk arka adalesinde zorlanma oluşan ve maçı tamamlayan Meira, sağ ayak tarak kemiğine aldığı darbe sebebiyle ödemi bulunan Mehmet Topal, sağ ayak tarak kemiğine darbe alan Hakan Balta ve sağ ayak bileğine darbe alan Mehmet Güven'in tedavilerinin ardından dinlendirildiği ifade edildi.

Öte yandan, dünkü maçta dizine darbe alan Barış'ın kontrolleri Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde devam ediyor.

Diz problemi sebebiyle bugün Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde kontrolü gerçekleşecek olan Orkun da antrenmana katılmadı.

Galatasaray, hazırlıklarını yarın yapacağı idmanla sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*