Galatasaray bayrağını indirmeye çalışanlar adliyede

  • Giriş : 22.06.2006 / 00:00:00

Boğaziçi Köprüsü'ne ikinci defa asılan Galatasaray bayrağını kesmeye çalışırken gözaltına alınarak Beylerbeyi Sakıp Sabancı Polis Merkezi'ne getirilen 8 Fenerbahçeli taraftar, Üsküdar Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray bayrağını üçüncü kez keserek denize atma girişiminde bulunan 30 kişilik Genç Fenerbahçeliler Derneği üyesinden gözaltına alınan 8 kişi, gözaltında tutuldukları Beylerbeyi Sakıp Sabancı Polis Merkezi'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Fenerbahçeli taraftarların polis minibüslerine bindirildikleri sırada basın mensuplarının, "Bayrağı neden indirdiniz ?, yine indirecekmisiniz ?" şeklindeki sorularını, "Bizler 'Genç Fenerbahçeliyiz', yüz tane de bayrak assalar yine indireceğiz, geçen sene bize izin vermediler, Galatasaray bayrağını da astırmayız" şeklinde yanıtladılar.

Görevli memuru engellemek ve polise mukavemet iddiası ile gözaltına alınan Engin D.(30), Alpay K. (37), Murat C.(37), Kadir T. (24), Metin Ç. (37), Hamdi A.(20), Murat A.(18) ve Recep S.(29) daha sonra Üsküdar Adliyesi'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious