Galatasaray bombayı patlattı

Galatasaray bombayı patlattı.12922
  • Giriş : 29.05.2009 / 08:59:00

G.Saray, Fener'in peşinde oldu ğu Kanoute ile anlaşma yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, İspanyol ekibinin sportif direktörü ile el sıkıştı. Tecrübeli futbolcu, sarı kırmızılı kulüpten yılda üç milyon euro alacak.

Galatasaray, transferde ilk bombasını patlattı. Sarı kırmızılılar, Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezon kadrosuna katabilmek için büyük çaba harcadığı ancak başarılı olamadığı Kanoute ile ön anlaşma yaptı. Sevilla'ya bu futbolcuya karşılık ise birçok Avrupa kulübünün transfer listesinde yer alan Mehmet Topal'ı verdi. Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, dün İstanbul'da Sevilla'nın sportif direktörü ile pazarlık masasına oturdu. İspanyol idareci, Sezgin'den Kanoute'ye karşılık Mehmet Topal artı 1 milyon euro talep etti. Ancak görüşmeler sonunda 1 milyon eurodan vazgeçmek zorunda kaldı. Transfer sezonunun başlamasıyla birlikte resmi sözleşme imzalanacak olan Kanoute'ye yılda 3 milyon euro verileceği öğrenildi. Öte yandan Galatasaray'la anlaştığı öne sürülen teknik direktör Paul Le Guen, Fransız basınına yaptığı açıklamada henüz kimseyle el sıkışmadığını açıkladı.

YENİ ROTA HOULLİER

Bu arada Galatasaraylı yöneticilerin, Paris'te Gerard Houllier ile görüştükleri ve 2 yıllık sözleşme teklif ettiği öğrenildi. Fransız Teknik adamın düşünmek için iki gün süre istediği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*