Galatasaray'dan devrim gibi dolar kararı

Galatasaray'dan devrim gibi dolar kararı.22848
  • Giriş : 01.12.2016 / 17:32:00

Erdoğan'ın yerli para önerisine Galatasaray'dan olumlu tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Maaş, prim ve vergileri teknik heyet ve Futbol">Futbol takımına 64 milyon euro ödeyen Galatasaray">Galatasaray çarpıcı bir karara imza attı.

Erdoğan'ın yerli para önerisine olumlu yaklaşan Galatasaray'da bundan sonra yerli futbolcularla Türk Lirası üzerinden mukavele yapılacak.

Dolardaki önlenemez yükseliş Galatasaray'ı harekete geçirdi. Cumhurbaşkanı">Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan">Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Yerli para birimleriyle borçlanmanın yollarını arayalım" önerisinin kendilerine çok uygun olduğunu gören sarı-kırmızılılar, bu metodu uygulayacak

Son dönemde, uluslararası gelişmelere bağlı olarak doların her geçen gün yükselmesi ve devletin bununla mücadele için sözleşmelerin Türk Lirası üzerinden yapılması çağrısına sessiz kalmayan Cim-Bom, Türk futboluna öncülük yapmanın hazırlığı içerisine girdi. Faiz ve kur farkından dolayı her sene 40 milyon lirası uçup giden ve yeni gelişmelerle bunun artmasından çekinen Galatasaray">Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, bundan sonra Türk futbolcularla yapılacak sözleşmelerin Türk Lirası üzerinden gerçekleştirilmesi için talimat verdiği belirlendi.

Vergiler ve primlerle beraber teknik heyet ve Futbol">Futbol takımına şu an için senelik 64 milyon euro ödeyen ve UEFA'nın Finansal Fair Play için getirdiği sınırın sadece 1 milyon euro altında olan sarı-kırmızılılarda başkan Özbek'in, Türk futbolcularla TL üzerinden anlaşma yapılması düşüncesini genelleştirip Kulüpler Birliği'nde de gündeme getireceği ve bunun Türk futbolunda devrim sayılabilecek bir harekete dönüşmesi arzusunda olduğu ifade edildi.

DAHA ÖNCE DE YAPILMIŞTI

Galatasaray'da Türk futbolcularla TL cinsinden sözleşme yapılması veya kur sabitlemesi fikri ilk olarak Ünal Aysal döneminde hayata geçirilmiş ancak bu, çok uzun vadeli bir proje olmamıştı. Sarı-kırmızılılarda sözleşmelerin Türk Lirası üzerinden yapılması fikrine kulüp üyeleri de sıcak bakıyor ve destekliyor.

SKORER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*