Galatasaray Divan Kurulu yapıldı

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü'nün aylık divan kurulu toplantısı Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplantıda konuşma yapan başkan yardımcısı Adnan Polat, 1996 yılından itibaren ilk kez divanda konuştuğunu kaydederek, Riva Projesi konusunda üyelere bilgi verdi.

Riva'dan beklenildiği kadar büyük para beklemenin hayal olduğunu dile getiren Polat, " ''Bugün Galatasaray'ın mevcut mali problemlerini biliyoruz ve bunun ağırlığını sırtımızda hissediyoruz. Bu rakamlar ürkütücü ve büyük olsa da Galatasaray'ın mal varlığını bir kenara koyup, borçlarını düştüğünde kalan değer, Türkiye'deki bütün kulüplerin toplam mal varlığından daha büyüktür. İçiniz rahat etsin. Bunun yanı sıra kısa vadeli mali problemlerimizin çözülmesi lazım. Elimizdeki değerlerin bazılarını çıkarmaktan başka çaremiz yok. Riva Projesi bunlardan biri. Bugün Riva ile ilgili benim duyduğum rakamlar, gerçeklere yakın değil." dedi.

Polat, Riva konusunda ise konuşmalarını şöyle sürdürdü:

"Riva için 150-200 milyon dolar gelir beklendiği söyleniyor, bunun gerçekle uzaktan yakından alakası yok. Bu rakam bizim için hayal, biz gerçeklere dayanarak kararlar vermek durumunda olacağız. Bir çok kongre ve divan kurulu üyesinden eleştiri alacağımızı biliyorum. Vücudu kurtarmak için parmağı, eli feda etmeliyiz. Bankalara borçların faiz çarkı çalışıyor. Bunu durdurmalıyız. Bunu hemen durdurmazsak, gelecek 150 milyon dolar da bu borçların kapatılmasına yetmez. Biz bu seneyi, Galatasaray camiası ve taraftarının yılı ilan edip, maksimum maddi desteği almamız lazım.''

Öte yandan Adnan Polat ile kulüp eski ikinci başkanı Ergun Gürsoy'un, Divan Kurulu toplantısına helikopterle gelmesi dikkat çekti.

Toplantının başlamasına az bir süre kala helikopterle Florya Metin Oktay Tesisleri'ne inen ikili, hemen tesislere geçerek oturuma katıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious