Galatasaray-Hacettepe tekrar mı?

Galatasaray-Hacettepe tekrar mı?.12453
  • Giriş : 01.12.2008 / 19:45:00
  • Güncelleme : 01.12.2008 / 19:01:21

Galatasaray-Hacettepe maçı kural hatası var mı yok mu tartışmalarına sahne oldu. Tekrar gerekli mi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray'ın 3-1 kazandığı Hacettepe maçında hakem Süleyman Abay'ın gösterdiği yönetim eleştirilere neden oldu.

Karşılaşmanın 58. dakikasında Hacettepe'den Zoko'nun ceza sahası içinde topa elle müdahale etmesi üzerine penaltı kararı veren, ancak sarı kartı Admir Teli'ye veren Abay, 76. dakikada Arnavut oyuncuya Lincoln'a yaptığı hareket sonrası ikinci sarı karttan kırmızı kart gösterdi.

Maç sonrası NTV'de yayınlanan Yüzde Yüz Futbol programına katılan ve konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan eski MHK Başkanı ve hakem hocası Ertuğrul Dilek, hakem Süleyman Abay'ın bir oyuncuyu haksız yere oyundan atması nedeniyle kural hatası işlediğini öne sürdü.

2003-2004 sezonunda oynanan Fenerbahçe-Çaykur Rizespor maçında hakem Ali Aydın'ın Çaykur Rizespor'lu oyuncu Victoria'yı iki sarı karttan atmaması ile bu olayın aynı değerde olduğunu belirten Dilek, kurala göre bir oyuncuyu haksız yere oyunda tutmakla, oyundan atmanın aynı değerde olduğunu söyledi.

Fenerbahçe-Çaykur Rizespor maçının tekrar kararının bu olaya emsal teşkil ettiğini belirten Ertuğrul Dilek, Galatasaray-Hacettepe karşılaşmasının da tekrar edilmesi gerektiğini ifade etti.

NTV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*