Galatasaray hangi yıldızların peşinde?

Galatasaray hangi yıldızların peşinde?.8650
  • Giriş : 14.08.2007 / 18:48:00

Adnan Polat transfer etmek istedikleri oyuncuları açıkladı. Listede adı geçen de Kone var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'ın günlerdir süren transfer pazarlıkları ile ilgili ilk açıklama Başkan Yardımcısı Adnan Polat'tan geldi. Transfer sezonu boyunca ilk defa ilgilendikleri oyuncuların isimlerini açıklayan Polat, NTV'nin sorularını yanıtladı.

Sarı-kırmızılı kulübün listesinde 3 oyuncu bulunduğunu belirten Polat, "PSV'li Kone, Hereenveen'de forma giyen Afonso Alves ve Le Mans'da oynayan Grafite ilgilendiğimiz futbolcular arasında. Amacımız bu üç isimden birisini kadromuza dahil etmek. Şartlar değişirse bu oyunculardan vazgeçme ihtimalimiz de var. Transfer çok zor gerçekleşen bir olay. Kulübü ikna etseniz oyuncu, oyuncuyu ikna etseniz ailesinde problem çıkabiliyor" dedi.

Yurt dışında yönetici Haldun Üstünel ile birlikte transfer çalışmalarını yürüten Polat, Real Madrid'in, Ajax'tan 27 milyon Euro karşılığında Wesley Sneijder'ı ve Feyenoord'tan 14 milyon Euro'ya Royston Drenthe'i almasından sonra, Hollanda'da transfer pazarının yükseldiğini, bu nedenle Kone ve Alves pazarlığında dikkatli davrandıklarını açıkladı.

Polat son günlerde basında çıkan, "Galatasaray bu transferi sponsorlar aracılığı ile yapacak" iddialarının gerçeği yansıtmadığını, takıma alınacak yabancı oyuncunun maliyetinin tamamen kulüp kaynakları ile sağlanacağını belirtirken, "Taraftarımız merak etmesin herhangi bir futbolcu ile anlaşma sağlarsak bunu ilk olarak internet sitemizden duyuracağız, bunun dışında çıkan asılsız haberlere inanmasınlar" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious