Galatasaray kupaya kavuştu

  • Giriş : 13.08.2006 / 00:00:00

Turkcell Süper Ligi'nde geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, kupasına Ali Sami Yen Stadı'nda kavuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kupa töreni nedeniyle Ali Sami Yen Stadı adeta bir karnaval yerine çevrilirken, sarı-kırmızılı kulübün 16. kez müzesine götürmeyi başardığı kupayı Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, kulüp başkanı Özhan Canaydın ve takım kaptanı Hakan Şükür'e verdi.

Kupa töreni için Ali Sami Yen Stadı'nın zemini üzerinde "2007 Hedef 17" yazıları bulunan dev sarı-kırmızı bayraklar yer alırken, orta sahada ise yüzlerce sarı-kırmızı balon gökyüzüne bırakıldı.

Sahanın ortasına dev şampiyonluk kupası maketi yerleştirilirken, yapılan anonslarla da taraftarlar, kendilerine dağıtılan ve üzerinde "2007 Hedef 17" yazılı sarı ile kırmızı renkli pankartları salladılar.

Sarı-kırmızılı taraftarların büyük coşkusu altında sahaya çıkan futbolcular ve teknik heyet, özel olarak kurulan sahnede yerlerini alırken, Haluk Ulusoy'un verdiği kupanın Hakan Şükür ile Mondragon'un ellerinde havaya kalkmasıyla birlikte Ali Sami Yen Stadı adeta karnaval yerine döndü.

Ali Sami Yen Stadı'nda başlayan havai fişek gösterileri esnasında, sarı-kırmızılı futbolcular da kupa ile birlikte tribünleri gezdiler.

Törende futbolculardan Hasan Şaş ile Hasan Kabze ise yer almadı. Hasan Şaş'ın hem boğazından rahatsız olması, hem de sakat olması nedeniyle törene gelemediği belirtildi.

GÜRSOY-POLAT EL ELE

Kupa töreninde kulüp eski ikinci başkanı Ergun Gürsoy ile başkan yardımcısı Adnan Polat sahaya el ele geldiler.

Kulüp başkanı Özhan Canaydın, yeni hedeflerinin 17. şampiyonluk olduğunu belirttiği konuşmasının ardından, Adnan Polat ile Ergun Gürsoy'u birlikte kürsüye davet ederken, ikili daha sonra el ele tutuşarak tören kürsüsünde yerlerini aldılar. Törende ayrıca eski kulüp sportif direktörü Bülent Tulun da hazır bulundu.

Taraftarların, "Büyük başkan buraya" tezahüratları üzerine de Özhan Canaydın, orta sahaya kadar giderek sarı-kırmızılı taraftarları selamladı.

<>TURGAY VARDAR'A BÜYÜK VEFA

Geçtiğimiz sezon hayatını kaybeden kulüp basın ilişkiler sorumlusu Turgay Vardar da kupa töreninde unutulmadı.

Tören öncesi takım sahaya çıkarken Galatasaray Sportif Direktörü Mustafa Turgun ile basın ilişkiler sorumlusu Yako İgual, Turgay Vardar'ın büyük bir resmini ellerinde tutarak geldiler. Kürsüde ise futbolcular Vardar'ın resmini ellerine alarak basın mensuplarına poz verdiler.

İLK KUPAYI PAF TAKIMI ALDI

Şampiyonluk kupası töreninde taraftarların karşısına ilk önce geçen sezonun PAF Ligi şampiyonu Galatasaray PAF takımı çıktı.

Galatasaray Altyapı Sorumlusu Ali Yavaş'la birlikte altyapı antrenörleri ve PAF takımı oyuncuları sahaya birlikte gelirken, daha sonra saha içine kurulan sahnede Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan şampiyonluk kupasını verdi.

Şampiyonluk kupasını alan genç futbolcular, tüm tribünleri gezerek sevinçlerini taraftarlarla paylaştı.

Geçen sezon PAF takımının teknik direktörü olan eski sarı-kırmızılı oyuncu Suat Kaya'nın ise törende yer almaması dikkat çekti.

"BİR BABA HİNDİ" UNUTULMADI

Geride kalan sezonda çeşitli tartışmalara neden olan "Bir Baba Hindi" tezahüratı taraftarlarca unutulmadı.

Taraftarlar, şampiyonluk kupası töreninde "Bir Baba Hindi. Herkes Haddini Bildi" yazılı pankart açarak geçen sezonki atışmalara gönderme yaptılar.

Diğer yandan, ezeli rakipleri Fenerbahçe'ye taş atan sarı-kırmızılı taraftarların, tribüne astıkları, "Dinamo'ya (Kiev) başarılar Dileriz" pankartı da dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious