Galatasaray mahkemeye gidiyor

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe Kulübü'nün, tesislerine saldırdığı yönünde bazı sporcularının isimlerini gündeme getirmesi nedeniyle mahkemeye gitme kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray Yüzme Takımı Teknik Direktörü Yılmaz Özüak, Fenerbahçe'nin tesislerine saldırıldığı yönünde sarı-kırmızılı sporcuların suçlandığını belirterek, bu nedenle dava açma kararı aldıklarını söyledi.

Özüak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü, tesislerine saldırı gerçekleştiği yönündeki iddialarda kendi sporcularının isimlerinin geçtiğini belirterek, ''Suçlanan sporcularımız milli yüzücülerdir. Sporcuların aileleri bile 'Kulüp çocuklarımızın haklarını arasın' diyor. Sporcularımız Aytekin Mindan, Emin Ali Başer, Volkan Ayaşlı, Cem Paşaoğlu, Can Eter ve Alp Gökay'ın isimleri saldırıda geçiyor. Galatasaray Kulübü'nün avukatı bu konuda gerekli girişimlerde bulunacak'' dedi.

Özüak, her şampiyona sonrası Fenerbahçeli ve Galatasaraylı sporcuların bir araya geldiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

''Şampiyona sonrası iki kulübün sporcuları Fenerbahçe Burnu'ndaki özel bir tesiste eğleniyorlar. Burada sarı-lacivertli kulübün sporcularından Gürkan isminde kadro dışı bırakılmış bir yüzücü, tesisleri gidip eşyalarını alacağını söylemiş. Bu kişinin tesislere girmemesi yönünde talimat verilmiş. Olay bu kişiyle, Fenerbahçe'nin tesislerindeki görevliler arasında yaşanmış. Ancak bu olay da sözlü tartışma içinde kalmış. Gürkan adındaki bu sporcu içeri girip eşyalarını alıyor. Polise intikal eden bir olay yok. Resmi bir başvuru olmamış. Ancak bizim sporcularımız suçlanıyor.''

Yılmaz Özüak, Fenerbahçe ile rekabet yaşadıkları Kulüpler Arası Türkiye Kış Yüzme Şampiyonası öncesi izin verilmediği halde sarı-lacivertli bazı kişilerin gece geç saatlerde salona büyük bayrak asmaya çalıştıklarını, bunu engellemeye çalışan görevlilerin de darp edildiğini savundu.

Özüak ayrıca, Fenerbahçe'nin suçlamalarında ismi geçen sporcularından Aytekin Mindan'a bu olayı sorduğunu ve Mindan'ın da suçlamalar nedeniyle şok yaşadığını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious