Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu açıldı

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Galatasaray'ın Olimpik Yüzme Havuzu, Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Ergun Gürsoy tarafından tadilatı yaptırılan, Burhan Felek Spor Komleksi içerisinde yer alan Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu açılış töreninde hazır bulunan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, dün Karabük'te de 2 tesis açtıklarını hatırlatarak, "Şu an hizmette olan yüzme tesisleri ancak yaz aylarında kullanılabilir durumda. Şimdi açılışını yaptığımız bu tesisler, her mevsim hizmet vericek duruma getirildi." şeklinde konuştu.

Ülkede 14 milyonu aşkın genç nüfusun barındığının altını çizen Bakan Şahin, bu zenginlikten başarılı sporcular çıkaramamayı kabul etmesinin mümkün olmadığını belirtti. Bakan Şahin, Galatasaray Kulübü'nün, futbolda Türk Halkı'na yaşattığı mutluluğu, açılışını yaptıkları bu tesislerin de katkısıyla su sporlarında da yaşatacağına inandığını kaydederek,"Sporla gelen başarının, bir ülkenin tanıtımında, milyon dolarla yapılan tanıtımdan daha etkili olduğuna inanan biri olarak, Galatasaray'ın, bu genç nüfustan bireysel alanda başarılı sporcular çıkaracağına inanıyorum. Bu tesislerin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ise sarı-kırmızılı kulübün yüzmede ve diğer su sporlarında öncü ve kurucu bir isim olduğunun altını çizerek, ''Bugün tarihi bir gün'' dedi.

Canaydın, havuzlarda nice şampiyonlar çıkaran Galatasaray'ın yenilenmiş bu tesisle başarılarına yenilerini ekleyeceklerini kaydederek,"Çağdaş bir tesise kavuştuk. Havuz olimpik standartlarda, yüzme ve su sporlarının merkezi burası olacak" şeklinde konuştu.

Ayrıca bu tesislerin, yeni gelir kaynaklarından biri olacağını belirten Canaydın,"Doğru bir yönetimle yeni gelirler elde edeceğiz."Can dostum Ergun Gürsoy aylardır yoğun işleri arasında titizlikle çalıştı.Ergun Gürsoy bu tesisin Türk sporuna kazandırılmasında etkin olan isimdir. Kendisine teşekkür ediyorum. Ancak kendimi ailesinden biri olarak gördüğüm için buradaki gizli kahramanı söylemeliyim. Ergun Bey şirketinden emekli oldu. Şirketinde 60 yaşını geçeni emekli ediyorlar. Bütün dizginler şimdi eşi Ayşe Gürsoy'da. Kendisine özel olarak teşekkür ediyorum.Can dostum Ergun Gürsoy'a gelince, Galatasaray'ın yapılan bütün tesislerinde onun emeği var." diyerek sözlerini tamaladı.

Bu arada törende hazır bulunan Galatasaray Asbaşkan'ı Adnan Polat, basın mensuplarının, Galatasaray'ın pazar günü Beşiktaş'la oynayacağı maç hakkındaki sorularını yanıtladı. Bu derbi maçının sarı kırmızılıların kader maçı olup olmadığı yönündeki soruya Polat,"kendi sahalarımızda, kendi seyircilerimiz önünde oynayacağız ve kazanacağız. Biz maça o gözle bakmıyoruz" şeklinde cevap verdi.

Teknik direktör Eric Gerets'le poblemlerinin olmadğını ve sezon sonuna kadar takımının başında kalacağını kaydeden Polat, maçın hakemi Cüneyt Çakır hakkında da,"Milli Hakem Komitesi(MHK) tarafından atanmış bir hakemimiz sonuçta saygı duyuyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious