'Galatasaray operasyonu' başlıyor

  • Giriş : 27.05.2007 / 09:04:00

G.Saray'da operasyon başlıyor: Song-Tomas-Orhan-Cihan-Şükür- Ergün-İliç-Carrusca-İnamoto ve Kabze yolcu. Necati topun ağzında...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sezonu üçüncülükle bitiren ve özellikle ligin ikinci yarısında tepkileri üzerine çeken Galatasaray yönetimi büyük operasyonu başlatıyor. Yönetim önceki akşam yaptığı toplantının ardından şu kararları verdi:

1- ABDULLAH AVCI ANTRENÖR:

Yeni sezonun teknik kadrosu hemen hemen belli oldu. 73 yaşında ve Canaydın'dan bile 10 yaş büyük olması dolayısıyla alınması eleştirilen Karl Heinz Feldkamp danışman oluyor. Feldkamp'ın yardımcısı ve tercümanı ise Ahmet Akcan. Takımın saha içi yöneticisi antrenör Abdullah Avcı olacak. 17 Yaşaltı Milli Takımı Avrupa Şampiyonu ve Dünya 4.'sü yapan Avcı, bu sezon da İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni Süper Lig'e çıkararak büyük bir başarıya imza attı. Galatasaray altyapısında da görev yapan Avcı'nın özellikle bu sezon A takıma çıkacak gençlerle çalışmış olması ve bu futbolcuları yakından tanıması en büyük avantajı.

2- HAKAN REKORU BAŞKA TAKIMDA KIRACAK:

Galatasaray'daki operasyon, önemli isimleri de kapsıyor. 2000 yılında UEFA Kupası'nı kazanan efsane kadrodan kalan son iki isim olan Ergün ve Hakan Şükür'ün G.Saray'la ilişkisi kesiliyor. Attığı 217 golle Metin Oktay ile birlikte G.Saray formasıyla en çok gol atan futbolcu olan Hakan 3 gol daha atarsa toplam gol sayısını 241'e çıkarıp lig tarihinin en çok gol atan futbolcusu olacak. Ancak Hakan son anda değişiklik olmazsa bu rekoru başka bir takımda kıracak.

3- YABANCILAR GİDİYOR:

Song, Tomas, İliç, Carrusca ve İnamoto'nun da biletleri kesildi. Galatasaray muhtemelen yeni sezonda yepyeni yabancılarla sahaya çıkacak. Ayrıca Orhan Ak, Cihan ve Hasan Kabze de artık sarı-kırmızılı formayı giyemeyecek. Bu sezon büyük düşüş gösteren Necati de topun ağzındaki isimlerden.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious