Galatasaray sevimsizleşiyor

Galatasaray sevimsizleşiyor.8597
  • Giriş : 03.06.2009 / 22:43:00

Tanju: Galatasaray'ın, UEFA ve Süper Kupa'yı kaldıran futbolculara vefasızlık ettiğini, böyle olduğu sürece yönetimden dolayı kulübün sevimsizleştiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zonguldak'ta bugün başlayan Site Dostluk Turnuvası'nın açılışına katılan Tanju Çolak, 2000 yılında UEFA ve Süper Kupa'yı kaldıran futbolculara Galatasaray yönetiminin sahip çıkmadığını ve vefasızlık ettiğini söyledi.

"Galatasaray'DA ARTIK ALIŞKANLIK OLMUŞ"

Bu duruma halkın da tepki gösterdiğini, kınadığını vurgulayan Çolak, "Bu durumun kabul edilir bir yanı olmadığı bir gerçek. Galatasaray'da sivrilen, Galatasaray Kulübü'nün üzerine çıkan tüm futbolcu ve teknik adamlara bu yapılıyor. Bu Galatasaray'da artık alışkanlık olmuş. Bunu çözecek, bu durumu eski haline getirip çok daha mütevazı, çok daha sahiplenen, savunan ve ailenin içine alabilecek bir yönetimin varlığı gerekiyor. Böyle olduğu sürece Galatasaray Kulübü kan kaybediyor, bana göre sevimsizleşiyor yönetimden dolayı. Ama buna bir an önce yönetim bir çözüm bulmak zorundadır. Bu formayı terletenler, bu formayı giyenlerdir zaten Galatasaray'ı bir noktaya getirenler. Ama bunlara sahip çıkılmaması da en büyük handikaptır, en büyük kötülüktür, en büyük çirkinliktir" dedi.

"BARO 20 GOLDEN DAHA FAZLA ATABİLİRDİ"

Bir soru üzerine Turkcell Süper Ligi'nin gol kralı Baros'u beğendiğini söyleyen Çolak, "Galatarasay'a katkıları ortada. Ama Baros çok daha fazla gol atabilirdi. Bunu da şuna bağlıyorum. Baros'un teknikten öte kondisyon ve güç eksikliği vardı. Çünkü Galatasaray takımı devre arasında iyi çalışma yapamamıştı. Bu da ister istemez Baros'u ve takımı etkiliyordu. Bence 20 golden daha fazla gol atabilecek yetenekte, kalitede, çok çabuk futbolcu" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*