Galatasaray üzgün döndü

Galatasaray üzgün döndü.10432
  • Giriş : 19.03.2008 / 23:10:00

Galatasaray Antrenörü Ahmet Akcan ise yenilginin teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın olmamasına bağlanmasını kabul etmediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Antrenörü Ahmet Akcan ''Galatasaraylı futbolcu, teknik direktörleri olmasa da görevlerini yerlerine getirmek zorundadır'' yorumunu yaptı.

Karşılaşma öncesinde eksik oyuncularına karşın mazeretleri olmadığını bildirdiğini hatırlatan Akcan, şunları söyledi:

''Galatasaray'a yakışmayan kötü bir oyun oynadık. Gençlerbirliği, 1-0 da olsa kazanmasını bildi. Bu mağlubiyeti ve sonucu hakeden oyun için üzgünüm. Mücadele etmeyince iyi bir oyun ortaya çıkmıyor. Bireysel hatalarla rakibe imkan verdik. Hataları tamamıyla kendimizde aramalıyız.''
Karşılaşmadan dersler çıkarmak için sağlıklı bir özeleştiri yapmaları gerektiğini ifade eden Akcan, ''Maçtan önce ön tarafta pres yapıp rakibe oyun kurdurmamayı planlıyorduk ama olmadı'' diye konuştu.

İLHAN CAVCAV

Galatasaray'ın iyi bir Futbol oynamadığını dile getiren Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ise şunları kaydetti.

''Türkiye Kupası yarı finali ilk ayağında Galatasaray'ı elimizden kaçırdık. Bana göre farklı skorla kazanmamız gerekiyordu. Galatasaray iyi gününde değildi. Galatasaray'ı bir daha böyle yakalamak mümkün olmayabilir. Bu skorla 15 Nisan'daki rövanş maçı için iki taraf açısından da büyük önem kazandı.''

Gençlerbirliği oyuncularından Erhan da kupada final oynamak istediklerini belirterek, ''Sonuç biraz daha farklı olabilirdi. İstanbul'daki maç için avantaj yakaladık'' dedi.

Mehmet Çakır ise Galatasaray karşısında 1-0 galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, ''90 dakika üstün olan taraf bizdik. Bundan sonra lig bizim için daha önemlidir'' diye konuştu.

Öte yandan maçın 15. dakikasında Galatasaraylı Mehmet Güven ve Gençlerbirliği'nden Tuna'nın ikili pozisyonunda arada kalan maçın hakemi Halis Özkahya, oyunu durdurarak tedavisini yaptırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious