Galatasaray yalnız değil!

Galatasaray yalnız değil!.19815
  • Giriş : 18.02.2009 / 17:33:00

Avrupa'da yaşayan Türkler, Galatasaray'ı Fransa'da yanlız bırakmadı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avrupa'da yaşayan Türkler, bu akşam UEFA Kupası'nda Bordeaux ile oynayacak Galatasaray Futbol takımını yalnız bırakmadı.

Başta Almanya olmak üzere Hollanda, İsviçre ve Fransa'nın diğer kentlerinden gelen Türkler, Türkiye'den gelen sarı kırmızılı taraftarlarla şehir merkezinde maç öncesinde renkli görüntüler oluşturdu.

Bordeaux'nun şehir merkezi, Türkiye'den ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen Galatasaraylı taraftarların coşkulu tezahüratlarıyla çınladı. Fransa liginin en centilmen takımları arasında yer alan Bordeaux'nun taraftarları da Galatasaraylı taraftarlara eşlik edince şehir merkezinde ilginç enstantaneler oluştu.

Bu arada, Fransa basını Bordeaux'nun teknik direktörü Laurent Blanc'ın dün akşam yaptığı basın toplantısında "bizim önceliğimiz Fransa ligi" şeklindeki açıklamasına geniş yer verdi.

Fransız gazeteleri, Blanc'ın "Şampiyonlar Ligi'nin kulübe daha fazla maddi yarar sağlayacağı" açıklamasını ön plana çıkardı.

Le'equipe gazetesi Şampiyonlar Ligi'ne katılmanın önemli olmasına rağmen, UEFA'nın da kesilikle ihmal edilmemesi gerektiğini yazdı.

Bordeaux'da yayımlanan Sud Ouest gazetesi ise Blanc'ın UEFA yerine önceliği Fransa ligine vermesini eleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*