Galatasaray'a süper teklif

  • Giriş : 03.04.2007 / 00:00:00

Maddi zorlukları aşmaya çalışan Galatasaray'a süper bir teklif geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbol ile motorsporlarını birleştirmeyi düşünen bir organizyon şirketi aralarında Galatasaray'ın da bulunduğu dev ekiplerle müthiş bir anlaşma yapmak için harekete geçti.

'Superleague Formula' adı altında yapılması planlanan organizasyon, tek kişilik araçların mücadele ettiği 6 yarıştan oluşacak ve araçlar anlaşma sağlanan takımların renklerini ve resmi logolarını taşıyacak. Her takıma yıllık 14 ila 18 milyon euro getirmesi beklenen projeye şu an için Milan, Porto, PSV ve Olympiakos çok sıcak bakıyor.

Hatta 4 ekibin anlaşmayı imzaladığı bile iddia ediliyor. Proje sorumlusu Alex Andreau ve Robin Webb, hedefteki diğer takımların Galatasaray, Barcelona, Real Madrid, Inter, Valencia, Boca, Flamengo, Manchester United, Schalke, Lyon, Dortmund, Marsilya, Anderlecht olduğunu açıklarken, ilginin durumuna göre sezonu 17 yarışa çıkarabileceklerini belirtti.

Futbol tutkusunun motorsporlarıyla birleşmesinin etkileyici olacağını belirten Andreau, "Bu dev ekiplerin mücadelesi eminim ki ilgi çekecektir" dedi. Milan kaptanı Paolo Maldini ve PSV teknik direktörü Roland Koeman da projenin heyecan verici olduğunu ifade ettiler.

Organizatörlerin önümüzdeki günlerde Sarı kırmızılıların kapısını çalması beklenirken, proje hayata geçerse Galatasaray'ın kasasına yıllık 15 milyon euro girecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious