Galatasaray'da 2. yarı hazırlıkları

  • Giriş : 21.01.2007 / 00:00:00

Galatasaray, Denizlispor ile oynadığı hazırlık karşılaşmasının ertesinde çalışmalarını Metin Oktay Tesisleri'nde yaptığı basına açık antrenmanla sürdürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antrenman teknik direktör Erik Gerets yönetiminde saat 11.05'te merkez sahada başladı. Bu sabah yapılan antrenmanda oyuncular, devre arası kampı başlangıcında sağlık ekibi tarafından yapılan performans testlerinde elde edilen değerlere uygun olarak, teknik heyet tarafından her bir oyuncu için farklı olarak belirlenen nabız aralıklarında, amaca yönelik rejenerasyon ve kondisyon koşuları yaptılar.

Denizlispor karşılaşmasında ilk onbirde görev alan oyuncular 2x20 dakikalık aerobik koşu sonrasında maç ertesi rejenerasyon çalışmalarını sağlık merkezinde terapi seanslarıyla tamamladılar.

Dün maçta sol arka adalesindeki zorlanma nedeniyle oyunu terk eden Cihan Haspolatlı'nın stadda başlayan tedavisine bu sabah sağlık merkezinde devam edildi. Maçta aldıkları darbelere bağlı küçük sakatlıkları bulunan Marcelo Carrusca, Mehmet Güven ve Hasan Kabze'ye ise rejenerasyon antrenmanı sonrasında sağlık merkezinde tedavi uygulandı.

65 dakika süren antrenman soğuma koşusu ve esneklik çalışmalarıyla tamamlandı. Çalışmada Hakan Şükür takımla birlikte çalışmaya başladı. Denizlispor maçında baldırına bir darbe alan Arda Turan'ın tedavisi ise sağlık merkezinde yapıldı.

Galatasaray 22 Ocak Pazartesi gününü dinlenerek geçirdikten sonra Turkcell Süper Ligi 2. devre hazırlıklarını 23 Ocak Salı günü yapacağı basına kapalı çift antrenmanla sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious