Galatasaray'da büyük birleşme!

Galatasaray'da büyük birleşme!.14149
  • Giriş : 04.09.2008 / 18:04:00

Galatasaray'da, Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş'nin birleştirilmesi gerçekleşiyor!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-kırmızılı kulüpte, iki şirketin birleşmesi operasyonu için 100 milyon dolar kredi alınması planlanırken, birleşme çalışmalarında Goldman Sachs İnternational firması aracı kurum olarak belirlendi ve bu işlemlere yönelik yetki alabilmek için olağanüstü genel kurul toplantısı çağrısı yapıldı.

Yönetim kurulunun 14 Temmuz 2008 tarihli toplantısında alınan karar doğrultusunda, kulüp ve iştiraklerinin mevcut banka borçlarının yapılandırılması ve Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş'nin birleşmesi kapsamında hissedarlara yönelik yapılacak çağrının finansmanı için 100 milyon dolar tutarında uzun vadeli banka kredisi temin edileceği belirtilirken, 50 ila 70 milyon dolar arası tahvil ihracının temel şartları üzerinde Goldman Sachs ile mutabakata varıldığı ifade edildi.

Ayrıca, iki şirketin birleşmesinin ardından ortaya çıkacak şirketin, Galatasaray Grubu olarak adlandırılacağı dile getirildi.

-OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL-

Galatasaray Kulübü, yapılacak çalışmalar nedeniyle yetki almak için olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı.

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurul toplantısının 18 Ekim Cumartesi günü, yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise 25 Ekim Cumartesi günü yapılacağı duyuruldu.

-ŞARDAN: ''GALATASARAY ÇOK FARKLI OLACAK''-

Galatasaray Kulübü Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, hayata geçirilen projeler sonrası kulübün çok farklı bir hale geleceğini söyledi.

Şardan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş'nin birleşmesi, kulüp içi idari yapılanma ve Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nin tamamlanmasının, kendileri için üç önemli eşik olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

''Şimdi yapmayı planladığımız projeler için, genel kuruldan yetki isteyeceğiz. Yetkiyi aldığımız takdirde şirket birleşmesiyle birlikte, borçların yapılandırılası için kaynak sağlanacak. Zaten bunun üzerinde uzun süredir çalışıyoruz. Galatasaray'ın durumunun düzelmesi için birtakım çalışmalar gerekiyordu. Türk Telekom'la önemli bir anlaşma yaptık. Ali Sami Yen Spor Kompleksi de gelecek yıl tamamlanacak. İdari yapılanmanın da kısa sürede tamamlanmasını bekliyoruz. Bu işleri tamamladığımızda Galatasaray artık çok farklı olacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*