Galatasaray'da büyük heyecan

  • Giriş : 11.12.2007 / 08:12:00

Perşembe günü gerçekleştirilecek temel atma töreni ile Cim Bom hem gövde gösterisi yapacak hem de bembeyaz bir sayfa açacak. Şov cuma günü Sivas maçı öncesi Ali Sami Yen’ de sürecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray yıllardır özlemiyle yanıp tutuştuğu yeni stat için en büyük adamı perşembe günü atacak. Aslantepe Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nin temel atma töreni bu tarihte büyük bir şölenle gerçekleştirilecek ve geri sayım başlayacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı açıklanan tören bir gövde gösterisi şeklinde geçecek. Şov cuma günü. Törene ulaşım güçlükleri nedeniyle tüm taraftarların katılamayacağını düşünen yönetim ise cuma günü oynanacak Sivasspor maçının öncesinde bir organizasyon düzenleyecek.

Sarı-Kırmızılı yönetim Ali Sami Yen'de maç öncesi yapılacak etkinliklerle yeni stadı tanıtacak. Tören programı ve sonrasındaki etkinlikleri ise Başkan Canaydın bugün düzenleyeceği basın toplantısında açıklayacak.

YENİ ATILIMLAR

720 gün içinde tamamlanacak 52 bin kişi kapasiteli yeni stat ile Galatasaray tarihinde beyaz bir sayfanın açılacağını belirten Sarı-Kırmızılı yöneticiler, "Ekonomik açıdan zor günleri geride bıraktık. Galatasaray'ın önünde kapılar artık ardına kadar açık. Kısa sürede toparlanacak ve geleceğe umutlu adımlar atacağız. Özellikle futbolda yeni atılımlar içinde olacağız" şeklinde konuştular.

BUGÜN ASLANTEPE’DE:

Aslantepe’de yaklaşık bir aydır sürdürülen hafriyat çalışmalarında önemli adımlar atıldı. Yetkililer, yazarımız Rıfkı Soysal’a stadın yapılacağı arazinin düzleştirildiğini ve temel atma töreninden 720 gün sonra yeni stadın tamamlanmış olacağını söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious