Galatasaray'da ipler kopuyor

Galatasaray'da ipler kopuyor.10330
  • Giriş : 09.06.2007 / 22:34:00

Galatasaray’da, sözleşmelerinde indirime gitmeyen Rigobert Song ve Stjepan Tomas’la ipler kopuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray, yıllık 1.4'er milyon euro kazanan iki yıldıza, "750 bin euroyu kabul edin veya kendinize kulüp bulun" restini çekti. Menajerleri İstanbul'a davet edilen Song ve Tomas için Feldkamp da, "gidebilirler" raporu verdi.

Cim-Bom'da Rigobert Song ve Stjepan Tomas'la ipler kopuyor. Sarı - kırmızılı yönetim, daha önce yapılan tekliflere karşı çıkarak yıllık ücretlerini indirmeye yanaşmayan iki oyuncuya ültimatom verdi.

Her ikisi de senelik 1 milyon 400 bin euro kazanan Song ve Tomas'la temasa geçen sarı - kırmızılı idareciler, "Yıllık 750 bin euro karşılığında oynamayı kabul edin veya kendinize yeni kulüp bulun" diyerek rest çekti.
Ancak tecrübeli futbolcular, ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılması anlamına gelen bu teklifi kesin bir dille geri çevirdi.

FIFA'ya gidebilir

Bu gelişme üzerine sarı - kırmızılılar, Song ve Tomas'ın menajerlerini pazarlık masasına oturmak için acil olarak İstanbul'a çağırdı. Galatasaray'la bir yıllık sözleşmesi kalan Kamerunlu Song'un alacaklarına karşılık kaleci Mondragon gibi bonservisini alarak takımdan ayrılmayı kabul ettiği, Tomas'ın ise iki senelik daha mukavelesi olduğu için indirime yanaşmadığı ve kalmaktan yana olduğu öğrenildi. Hırvat futbolcunun, parada anlaşma sağlanamaması halinde Galatasaray'ı FIFA'ya şikayet etmeyi düşündüğü de ifade edildi.

Sarı - kırmızılı yöneticiler, 750 bin euro senelik ücret üzerinden Song ve Tomas ile maç başına yeni bir anlaşma yapmayı planlarken, Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp'ın, yüksek maliyetleri nedeniyle her iki yıldızın da gönderilmesine onay verdiği kaydedildi.

Alman hocanın, "Daha düşük bedelle oynayacak en az onlar kadar kaliteli oyuncular bulabiliriz" diyerek Song ve Tomas'la yolların ayrılmasına yeşil ışık yaktığı vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious