Galatasaray'da öfke dinmiyor!

Galatasaray'da öfke dinmiyor!.14149
  • Giriş : 12.02.2009 / 15:09:00

Galatasaray'da Adnan Sezgin ve Haldun Üstünel Florya Metin Oktay tesislerinde bir basın toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray'da TFF'ye ve MHK'ya öfke dinmiyor !.. Dün Galatasaray Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın yaptığı sert açıklamaların ardından şimdi de Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ve Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Galatasaraylı futbolcuların yediği kırmızı kartlar, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan'ın açıklamaları, Sivasspor-Galatasaray ve Galatasaray-Kayserispor karşılaşmalarındaki hakem hataları barkavizyon görüntüsü eşliğinde basına ve tüm kamuoyuna açıklandı.

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ilk olarak konuştu. Sezgin ilk önce Sivasspor-Galatasaray karşılaşmasındaki kural hatası yapıldığını söylerek;

"Sivasspor ile Sivas 4 Eylül Stadı'nda oynadığımız karşılaşmada 44.dakikada maçın orta hakemi Yunus Yıldırım tarafından oyun durdurulup, Ümit Karan'a kırmızı kart gösterilmiştir. Oyuna hakem atışı ile devam edilmesi gerekirken hakem Yunus Yıldırım endirek serbest vuruşla oyunu başlattı. Bizde Türkiye Futbol Federasyonuna kural ihlali yapıldığı için itirazda bulunduk. Ancak Federasyon'dan ret cevabı aldık. Bu defa Tahkim kuruluna tekrar başvurduk ama bize yine red cevabı verildi." dedi.

Adnan Sezgin, barkovizyonda Sivasspor-Galatasaray karşılaşmasında Ümit Karan'ın kırmızı kart yediği pozisyonu göstererek;

"Görüldüğü gibi, bu pozisyonun ardından hakem verdiği demeçle, maç anındaki görüntüler birbirini tutmamaktadır." dedi.

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Kayserispor maçını ve Oğuz Sarvan'ın açıklamalarını da değerlendirdi;

"7 Şubat'ta Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan Galatasaray-Kayserispor karşılaşmasında Cassio Lincoln'e Selçuk Dereli tarafından verilen kırmızı kartın geri alınması ve maçın tekrar edilmesi için tahkime başvurduk. Ancak Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan'ın verdiği demeç ile nasıl bir duruş içinde olduğunu tüm kamuoyu gibi bizlerde gördük. Biz Galatasaray Kulübü olarak tüm takımlara eşit davranılmasını istiyoruz. Bize ayrıcalık tanınmasını beklemiyoruz" dedi.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel sözü alarak;

"Bizler rekabetin arttığı bu günlerde herkesi etik hareket etmeye davet ediyoruz. Oynadığımız maçlardaki pozisyonlar ve futbolcularımız hakkında yorum yapan kişiler, şahsa hakaret edecek boyutta bir tutuma girmemelidirler. Biz oyuncularımıza gerekli uyarıları yaptık. Bu hassasiyetimiz görülmemekte ve oyuncularımız hakkında etik ve ahlak dışı haberler yapılmıştır. Sizlerden isteğimiz bu etik kurallara dikkat etmenizdir" dedi.

Haldun Üstünel'in ardından tekrar sözü alan Adnan Sezgin;

"Hakemlerimizin, Dünya Kupaları, Avrupa Şampiyonaları maçlarında görev almalarını istiyorsak ortaya somut birşeyler koymalıyız. Ben şahsen üstüme düşeni yaptım" dedi.

Sezgin, "Biz Galatasarayın haklarını savunmakla görevliyiz. Biz takımımızın hakkının yenildiliğini gördüğümüz için müdahale ettik. Bunu yapmak bizim görevimiz" dedi.

Adnan Sezgin hakemlerle ilgili olarakta bir açıklama yaptı;

"Biz bugün Galatasaray'ın önü kesilecek şeklinde bir söz söylemedik. Böyle birşeyin olduğunuda düşünmüyoruz. Hakemlerimizin motivasyonunu artırmak gerek. Sen hakemlerin başı olarak çıkıpta "Elimizdeki malzeme bu, bundan daha iyisi yok, geriden gelenlerden de fazla bir beklentimiz yok" dersen bizler artık Türkiye'den hiç hakem yetişmeyecek sonucunu çıkarırız. Ama biz bu gerçekle yaşayamayız. Buna bir çözüm bulmamız gerekiyor" dedi.

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin son olarak;

"Biz bugün sadece Galatasaray aleyhine yapılan hakem hatalarını dile getirmedik. Fenerbahçe maçında yapılan hakem hatasını da gündemimize taşıdık. Sivasspor-Galatasaray maçıyla ilgili olarak bir kural ihlali başvurusu varken ve daha bu başvuruya yanıt verilmeden, bu karşılaşmada görev alan hakemin bir başka maça atanması yanlıştır.Yargılama süreci bitmemiştir." diyerek sözlerini noktaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*