Galatasaray'da yaprak dökümü

Galatasaray'da yaprak dökümü.54488
  • Giriş : 01.06.2009 / 15:15:00
  • Güncelleme : 01.06.2009 / 14:59:05

Cim-Bom’da yönetim kurulu kadroda operasyon için düğmeye bastı. Değişim kararı alan sarı-kırmızılılar, toplamda 10 oyuncuyla yolları ayırmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Önce sezonun son haftalarında kadroya alınmayan Ümit Karan ve Hasan Şaş'tan kendilerine kulüp bulmaları istenecek. Kiralık sözleşmesi biten kaleci Sanctis'le devam etmeyecek olan sarı-kırmızılılar, ayrılmak isteyen Aykut'un yanı sıra diğer kaleci Orkun'a da yol verecek.

Bekleneni veremeyen Volkan'ı satışa koyacak olan yönetim kurulu, gelişme kaydedemeyen genç oyuncular Aydın ve Mehmet Güven'i de talipleri çıkarsa bonservisleriyle birlikte yollayacak. Bu oyuncular gerekirse takasta da kullanılabilecek.

Sarı-kırmızılılar, sorunlu yıldız Cassio Lincoln'ü de yüksek bir bonservis bedeli karşılığında göndermenin planlarını yapıyor. Almanya'da ciddi bir pazarı olan Brezilyalı için uzun süredir kulüp arayan yönetim, 5-6 milyon euro civarında bonservis ödeyecek bir kulüp çıkarsa Lincoln'ü hemen gönderecek.

Linderoth ve Nonda ile ilgili kararın ise Bülent Korkmaz'ın yerine gelecek yeni teknik direktöre bırakılacağı ifade edildi.

Topal baskısı

İspanyol Sevilla kulübü, uzun süredir renklerine bağlamak istediği Mehmet Topal için Galatasaray'a pazarlık masasına oturma teklifi yaptı. Sevilla'nın, genç yıldıza karşılık 5 milyon euro bonservis bedeli ve futbolcu vermeyi önerdiği bildirildi.

İspanyol ekibinin, Mehmet Topal'ın ilerleyen yıllarda satışından yüzde 30 payı sarı-kırmızılı kulübe vermeyi de kabul ettiği vurgulandı. Sevilla'ya gitmeyi isteyen Mehmet, kulüpler şartlarda anlaşma sağlarsa yeni sezonda İspanya'da top koşturacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*