Galatasaray'dan U dönüşü

Galatasaray'dan U dönüşü.12912
  • Giriş : 16.10.2008 / 10:28:00

Dört ay önce tercümanlık görevini kabul etmediği için sarı kırmızılı kulüple yollarını ayıran Burak Dilmen (fotoğrafta solda), bu kez antrenör olarak döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Yönetimi'nden "U" dönüşü... Geçen sezon Karl Heinz Feldkamp'ın yardımcılığını yapan Cevat Güler-Nezihi Boloğlu-Burak Dilmen üçlüsü, bu kez Michael Skibbe'nin yardımcılığını yapacaklar. Dört ay önce, "Ben yalnızca tercümanlık yapmam" diyerek görevden ayrılan Burak Dilmen, Ümit Davala ile Edwin Boekamp'ın gidişinden sonra yeniden göreve getirildi. Böylece Kalli'nin ekibi yeniden bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl Feldkamp'ın teknik ekibinde Ahmet Akcan ile birlikte antrenör olarak yer alan Burak Dilmen dün Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin'in teklifini hiç düşünmeden kabul etti.

Takım içinde çok seviliyor

Michael Skibbe'nin göreve getirilmesinin ardından G.Saray Yönetimi, Cevat Güler ile fizyoterapist, Nezihi Boloğlu ile de kaleci antrenörü olarak devam etme kararı aldı. Ancak, Burak Dilmen'e antrenörlük teklifinde bulunmadılar. Dilmen'e yalnızca Skibbe'nin tercümanlığı görevinin verilebileceği bildirildi. Ümit Davala ve Edwin Boekamp'la anlaşmaya varılması üzerine Dilmen, önerilen tercümanlık görevini kabul etmedi. Yönetim de Dilmen'e teşekkür edince yollar ayrıldı. Bu arada meniskus ameliyatı olan Burak Dilmen, G.Saray'dan ayrıldıktan sonra gelen teklifleri geri çevirerek dinlenmeyi tercih etti. Futbol Komitesi, futbolcular arasında çok sevilmesi, çok iyi Almanca bilmesi nedeniyle Dilmen'e yeniden teklif götürdü. Dilmen de bu teklifi hiç düşünmeden kabul ederek teknik heyetteki yerini aldı.

Burak Dilmen, yeniden göreve getirildiği için mutlu olduğunu ifade ederken, "Bugün (dün) teklifi aldım ve hazır olduğumu söyleyip, hemen Florya'nın yolunu tuttum. Çünkü biz Galatasaray'a 'hayır' diyemeyiz. Rengimiz bellidir. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Skibbe ile de takımın durumunu konuştuk. Artık aynı yoldayız, iyi anlaşacağımızı düşünüyorum" dedi.

Dört ay sonra buluştular

Geçen sezon Feldkamp'ın yardımcılığını yapan Burak Dilmen, Cevat Güler ve Nezihi Boloğlu, dört ay sonra yeniden buluştu. Tercümanlığı kabul etmediği için ayrılan Burak Dilmen, dün kendisine yapılan teklife olumlu yanıt verdi ve görevine döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*