Galatasaray'ı da yeneceğiz

Galatasaray'ı da yeneceğiz.4913
  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

Trabzonspor'un tecrübeli oyuncusu Fatih Akyel, Beşiktaş'tan sonra hafta sonu karşılaşacakları Galatasaray'ı de yeneceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen sezon devre arasında Bordo - mavili takıma gelen ve performansıyla takımın vazgeçilmez oyuncularından biri olan Fatih Akyel iki heyecanı bir arada yaşıyor. Kızları Tuana ve Melike'nin anaokula başlaması nedeniyle eşi Şirin Akyel ile birlikte heyecanlı bir gün geçiren Fatih Akyel, hafta sonu da eski takımı Galatasaray'a karşı kaptan olarak sahaya çıkmanın ayrı heyecanını yaşıyor. Fatih, eski takımı Galatasaray'a karşı takım kaptanı olarak çıkacağı karşılaşmadan 3 puanla ayrılarak Beşiktaş'ın ardından ikinci derbiyi de kazanacaklarını söyledi.

Konyaspor karşılaşmasında yorgun olmalarının dezavantajını yaşadıklarını belirten Fatih Akyel, kaptan Hüseyin'in kırmızı kart görmesinin çok ağır bir karar olduğunu ifade etti. Tecrübeli oyucu, "Galatasaray maçı öncesinde Konyaspor'u da yenip üst sıralara tırmanmak istiyorduk. Yakaladığımız birçok pozisyonu değerlendiremedik. Buna rağmen maçı çevirebilirdik. Hüseyin'in atılması oyun düzenimizi etkiledi ve daha kontrollü oynamak zorunda kaldık" dedi.

Bundan sonra önlerine bakmak zorunda olduklarını sözlerine kaydeden Fatih Akyel, Galatasaray karşısına ilk kez kaptan olarak çıkacak olması nedeniyle biraz heyecanlı olduğunu vurgulayarak, "Beşiktaş karşısında Galatasaray'ı izledik. İyi olduklarını söyleyemem ama derbilerin havası farklı olur. Bu nedenle zorlu geçeceğine inandığımız bu karşılaşmadan da üç puanla ayrılarak, Beşiktaş'ın ardından ikinci derbiyide kazanmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Ligde dört büyük takımın yanı sıra Anadolu takımlarının başarılı sonuçlar aldığına dikkat çeken Fatih Akyel, "Ligde artık güçlü veya zayıf takım ayırım kalmadı. Her takım her takımı yenebilecek güçte. Bu nedenle sezon sonu sıralama nasıl olur bunu şimdiden kestirmek zor. Önemli olan bizim konumumuz. Hedefimiz derbileri kazanıp diğer maçlardan da kayıpsız ayrılarak ilk yarıyı üst sıralarda bitirmek" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious