Galatasaray'ı yeneceğiz

Galatasaray'ı yeneceğiz.9219
  • Giriş : 22.10.2008 / 14:14:00
  • Güncelleme : 22.10.2008 / 14:44:24

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay iddialı konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray maçını kazanarak çıkışlarını devam ettirmek istediklerini söyledi.

Çalımbay, Eskişehirspor Genel Menejari Kerem Atılmaz, futbolcular Serdar Özbayraktar, Sezgin Coşkun ve Ömer Yalçın, Süleyman Çakır Lisesi'nde düzenlenen söyleşiye katıldı.

Çalımbay ve futbolcular liseye gelişlerinde öğrencilerin ''şampiyon es es'' sloganıyla karşılandı. Eskişehirspor bayrağı ve formasıyla okula gelen öğrenciler uzun süre tezahürat yaptı.

Bir öğrencinin 26 Ekim'de kentte yapılacak Galatasaray maçını sorması üzerine Çalımbay, ''İki haftadır galip geliyoruz. Galatasaray maçını kazanarak çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz'' dedi.

Galatasaray'ın gücünün belli olduğunu ifade eden Çalımbay, Eskişehirspor'un taraftarın önünde kazanmak için elinden geleni yapacağını bildirdi.

Galatasaray maçında herkesin kapasitesinin çok üstünde oynayacağını anlatan Çalımbay, şöyle devam etti:

''En büyük desteğimiz taraftar olacak. Yeni bir takımız. İyi olmamız için zamana ihtiyaç var. Ligin başında iyi oynadığımız halde bir türlü maç kazanamadık. Takım çok iyi yerlere gelecek. Tüm maçlara galibiyet için çıkıyoruz. Elimde çok çok iyi oyuncular var. Önemli olan futbolcunun bunu sahaya yansıtmaları. Onlara sonuna kadar güveniyorum.''

-''TARAFTAR ESKİSİ GİBİ MUHTEŞEM''-

Çalımbay, bir kız öğrencinin küfür edildiği için maçlara gelemediklerini söylemesi üzerine, ''Bundan biz de rahatsız oluyoruz. Kadınlar, maçlara ne kadar çok gelirse o kadar iyi olur. Tezahüratlar buna göre yapılır. Eskiye göre iyi bir gidiş var. Burada medyaya çok görev düşüyor'' diye konuştu.

Çalımbay, takımda hiç Eskişehirli futbolcunun olmadığının belirtilmesi üzerine şöyle konuştu:

''Eskişehirspor 12 yıldır Süper Lig'de yok. Bu 12 yılda çok şey kaybedilmiş. Kulüpleşme, tesis, altyapı hiçbir şey yok. 12 yıl aradan sonra tek kalan taraftar. Taraftar eskisi gibi muhteşem. Alt yapıya önem veriyoruz. Hak eden futbolcuyu takıma alacağız. Eskişehir'de altyapı şu anda çok zayıf. Altyapı antrenörleri çok iyi. Eskişehirspor, bir iki yıla kadar Türkiye'nin en iyi altyapısına sahip takım olacak.''

Eskişehirspor'un ikinci yarıda performansının neden düştüğünün sorulması üzerine Çalımbay, ''Bu soruya cevap vermeyeceğim. Futbolcular cevap versin. Açıkçası bunu ben de merak ediyorum'' dedi.

Serdar Özbayraktar, Eskişehirspor'u hak ettiği yere getirmek için çalıştıklarını belirterek, taraftarın desteğinin takıma güç verdiğini bildirdi.

Ömer Yalçın da Eskişehirspor'u yeniden efsane yapacaklarını belirterek, ''Es es çok daha iyi yerlere gelecek'' diye konuştu.

Sezgin Coşkun da Galatasaray maçında Arda'yı nasıl durduracaksın sorusu üzerine, ''Arda çok iyi bir futbolcu. Rıza Çalımbay'ın görev vermesi durumunda elinden geleni yapacağım'' dedi.

Bu arada bazı öğrenciler, bilet fiyatlarının yüksekliğinden şikayet etti. Söyleşiye öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Söyleşi sırasında salona girmek isteyen bazı öğrenciler izdihama neden oldu. Bazı öğrenciler futbolcular ile fotoğraf çektirdi.

Çalımbay ve futbolcular, öğrencilerin yoğun tezahüratları altında okuldan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*