Galatasaray'ı yenecek güçteyiz

Galatasaray'ı yenecek güçteyiz.5681
  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, hafta sonu kendi sahalarında karşılaşacakları Galatasaray'ı yenecek güçte olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bordo-mavili takımın tecrübeli teknik adamı Ziya Doğan, cumartesi günü Galatasaray ile oynanacak olan derbi öncesi açıklamalarda bulundu. Çok yoğun bir maç döneminde Trabzonspor'da göreve başladığını ifade eden Ziya Doğan, "Beşiktaş maçında oyuncular çok üst düzeyde oynadılar. Osasuna ve Konyaspor maçında kondisyon eksikliği nedeniyle bir düşüş oldu. 10 kişi kaldığımız Konyaspor maçında bu daha net ortaya çıktı. Yine de daha disiplinli, daha az pozisyon veren ve daha gol pozisyonuna giren takım bizdik. Bu sezon en çok pozisyona girip, en az pozisyon verdiğimiz maç da Konyaspor maçı oldu. Bu durumdan dolayı oyuncularımı kutluyorum." dedi.

Üç maçı geride bıraktıklarını ve artık önlerine bakmak zorunda olduklarını dile getiren Doğan, "Şimdi hafta sonu kendi evimizde oynayacağımız Galatasaray maçını düşünüyoruz. Sakat oyuncularımız var. Göreve geldikten sonra ideal kadroyla çalışma fırsatı bulamadım. Fakat bunların hiçbirini zorlu derbi öncesi mazeret olarak görmüyoruz. Cumartesi günü Galatasaray takımını yenecek güçte bir Trabzonspor olduğunu çıkıp göstermek istiyoruz. Bunu burada konuşmaktan ziyade futbolcular sahada gösterecekleri performansla ispatlayacaktır." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un son 10 yıldır sahasında Galatasaray'ı yenememesinin hatırlatılması üzerine tecrübeli çalıştırıcı, şunları söyledi:"Daha önce çalıştırdığım takımlarda Galatasaray'a karşı hep başarılı oldum. Bir önceki dönemde de Trabzonspor'u çalıştırırken, rakibimizi burada yenemedik. Her şeyin bir ilki vardır. Takımıma güveniyorum. Galatasaray'ı yenecek güçteyiz."

Bordo-mavili takımın Brezilyalı oyuncusu Marcelinho'dan patlama beklediğini vurgulayan deneyimli teknik adam, "Marcelinho ile bu hafta içerisinde iki kez özel görüşme imkanım oldu. Bu görüşmeler ışığında Marcelinho'dan bundan sonra değişik ve Trabzonspor camiasının beklediği kapasiteyi ortaya koyacak patlama bekliyorum. Bu haftaki çalışmalarda bana o güveni verdi." şeklinde konuştu.

Performansında düşme gözüken Szymkowiak konusunda da görüşlerini dile getiren Ziya Doğan, bu oyuncuda da önceki haftalara oranla bir hareketlenme gözlemlediğini vurgularken, Kiki Musampa'nın her geçen gün iyiye gittiğini belirtti.

Bordo-mavili takımın kondisyonun düşük olduğuna değinen Doğan, bu konuda polemiğe girmek istemediğini belirtmesine rağmen Brezilyalı teknik adam Sebastiao Lazaroni'ye göndermede bulundu. Doğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Göreve geldikten sonra en büyük endişem takımın fizik ve kondisyon durumuydu. Hafta başında bazı futbolcuları testten geçirme imkanımız oldu. Veriler ve test sonuçları oyuncuların kondisyon eksikliğini gösteriyor. Sezon başıyla bugünkü testler aynı sonucu veriyor. Yani tatile gidip geldikten sonra yapılan testler ile bugünkü testler aynı. Hatta bazıları de eksi durumda. Bu durum her şeyi ortaya koyuyor. Meslektaşıma da haksızlıkta bulunmak istemiyorum; ama her şeyde ortada."

"Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe teknik direktörlerinin son haftalarda eleştirilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu Doğan, "Bu eleştiriler olacak. Bu konuda yabancı, yerli ayrımı yapmamak lazım. Başarı için istikrar şart. Avrupa'da da kriterler böyle. Zico'ya da zaman lazım. Türkiye'de 2 kötü sonuçtan sonra eleştiriler hemen başlıyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious