Galatasaray'ın cezası belli oluyor

Galatasaray'ın cezası belli oluyor.17766
  • Giriş : 29.05.2007 / 10:47:00
  • Güncelleme : 29.05.2007 / 11:10:45

G.Saray'ın PFDK kesecek. 8 maç seyircisiz oynama cezası alması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

G.Saray'a F.Bahçe derbisindeki olayların faturasını bugün PFDK kesecek. 8 maç seyircisiz oynama cezası alması beklenen Cimbom, İstanbul'da 2007'de taraftarıyla buluşamayacak..

Galatasaray'ın cezası bugün belli oluyor. Fenerbahçe derbisinde çıkan olaylardan sonra Disiplin Kurulu'na sevk edilen sarı kırmızılı kulübün dosyası bugün görüşülecek ve karara bağlanacak. Galatasaray'a 8 maç seyircisiz oynama cezası geleceği öğrenildi. Tribünlerde yaşananlar, maçın 15 dakika durması, koltukların sökülüp sahaya atılması, bazı taraftarların tribünleri ateşe vermesi ve sahaya atılan çok sayıda pet şişe nedeniyle tarihin en ağır cezasıyla karşı karşıya olan Cimbom, 8 maç ceza alırsa, 2007'de Ali Sami Yen Stadı taraftara kapanmış olacak. Tüm olayları detaylarıyla yazan hakem Bülent Demirlek, Futbol Federasyonu temsilcilerinden Ali Okumuş ve Mehmet Haluk Gözen ile gözlemciler Nüzhet Kiper Bağış ve Doğan Şen'in raporu bugün masaya yatırılacak.

200 BİN YTL DE PARA
Disiplin Kurulu'nun eski bir üyesi, "Ucu açık olmak üzere en az 5 maç ceza verilebilir. Normal şartlarda şu görüntülerle Galatasaray'ın önümüzdeki sezonun ilk yarı boyunca evinde oynayacağı maçlar kapanmalı. Daha önce hiç böyle bir olay yaşanmadı" şeklinde görüş belirtti. Galatasaray'a saha kapama cezasının yanı sıra ayrıca kurulun en az 200 bin YTL de para cezası vereceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious