Galatasaray'ın itirazı reddedildi

Galatasaray'ın itirazı reddedildi.18440
  • Giriş : 26.02.2009 / 21:57:00

Tahkim Kurulu, G.Saray'ın Sivasspor ile ilgili itirazını reddetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Galatasaray Kulübü'nün, kural hatası yapıldığı gerekçesiyle Sivasspor maçının yinelenmesi yönündeki istemini reddeden federasyon yönetim kurulu kararına yaptığı itirazı reddetti.

Kurul, bugün yapılan toplantıda, Galatasaray Kulübü'nün itirazını da ele aldı. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, ''Turkcell Süper Lig'de 24 Ocak'ta yapılan Sivasspor-Galatasaray maçında kural hatası yapılmadığına ve müsabakanın tekrarı talebinin reddine'' dair 3 Şubat'ta aldığı kararı yerinde bulan Tahkim Kurulu, Galatasaray'ın itirazını reddederek, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararını oybirliğiyle onadı.

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu İbrahim Akın'ın 2 maçlık cezası da Tahkim Kurulu tarafından 1 maça indirildi.

Turkcell Süper Lig'deki Ankaraspor-İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçında, rakip takım futbolcusuna yönelik kural dışı hareketi nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, hareketin şiddetli olduğu gerekçesiyle İbrahim'e verdiği 2 maçlık cezaya yapılan itirazı da görüşen kurul, eylemin sert ve ciddi faul boyutunda olduğunu belirterek, cezayı oy çokluğuyla 1 maç olarak değiştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*