'Galatasaray'ın şampiyon olması sürpriz oldu'

  • Giriş : 21.05.2006 / 00:00:00

Galatasaray ve Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Rumen Mircea Lucescu, Turkcell Süper Ligi'nde Fenerbahçe'nin şampiyonluğu kaybetmesini sürpriz olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Turkcell Süper Ligi'nde 2005 - 2006 sezonunda, sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'ın büyük sürpriz yaptığı belirten tecrübeli çalıştırıcı, "Ben Fenerbahçe'nin mutlu sona ulaşacağını tahmin ediyordum, ancak Galatasaray son haftada şampiyonluğu ele geçirdi. Aynı durumu Ukrayna'da biz de Dinamo Kiev takımı ile yaşadık. Galatasaray'ın şampiyon olmasında takımın içindeki tecrübeli futbolcuların büyük katkısı var. Futbolcular kendi onurunu ve gururlarını ortaya koyarak mutlu sona ulaştılar" diye konuştu.

Lucescu, Fenerbahçe'nin şampiyonluğu kaptırmasını ise şu nedenlere bağladı: "Fenerbahçe'de, Daum'un sürekli eleştirilmesi ve gönderileceği şeklindeki haberler takımı olumsuz etkiledi. Futolcular içinde de bir otorite boşluğu oluştu. Bir de yine bir teknik direktör bir takım içinde 3 yol üstüste görev yapıyorsa ve yaptıkları da tartışılmaya başlanıyorsa ya teknik direktör değişmeli, ya da futbolcularda revizyon yapılması gerekiyor. Bence Daum'un gitmesi daha sağlıklı olacak"
"AZİZ YILDIRIM 1-2 SENE SONRA TEKRAR GELİR"


Geçtiğimiz hafta içerisinde Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'ndan ayrılan Aziz Yıldırım'ın 1 - 2 sene sonra tekrar göreve geri döneceğini iddia eden Rumen çalıştırıcı," Futbol bir hastalıktır, kolay kolay da bırakılmaz. Aziz Yıldırım bir kaç yıla kalmaz tekrar Fenerbahçe'nin başına gelir. Fenebahçe Kulubü'nün de Aziz Yıldırım gibi futbola çok para harcayan bir başkanı bulması oldukça zor."diye konuştu.


Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki şansını da değerlendiren Rumen çalıştırıcı, şöyle devam etti: "Şampiyon Galatasaray'ın, Şampiyonlan Ligi'ne katılabilmesi için oynayacağı ön eleme turu maçı oldukça zor geçecek. Geçtiğimiz sezon UEFA Kupası'nda bir Trömso faciası yaşadılar.Bu maç adeta bir final maçı gibi geçecek. Sarı kırmızılı takım Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalırsa mutlaka takıma takviye yapması gerekiyor. Mevcut kadro ile işleri oldukça zor görünüyor."

"Trabzonspor'DAN TEKLİF ALDIM"

Shaktear Donetsk takımıyla sözleşmesini uzattığını belirten Rumen çalıştırıcı, "Türkiye'den Trabzonspor'dan teklif geldi. Ben Başkan'a söz verdiğim için takımda kaldım. İlerleyen süreçte Türkiye'ye gelebilirim. Sözleşmemim bitmesi gerekiyor öncelikle" şeklinde konuştu.

Türk halkının kendisini hiçbir zaman unutmadığını vurgulayan Lucescu," Ama Türkiye'de olayım, ama Avrupa'da olayım, her yerde Türkler benim boynuma sarılıyorlar. Fenerbahçe Galatasaray, Beşiktaş taraftarları bana çok ilgi gösteriyor. Türk insanı futbolda başarıyı hak ediyor. Türk takımlarını, artık içerdeki başarılarla değil, Avrupa'daki başarılarla Türk insanını mutlu etmelidirler." açıklamasında bulundu.

"FATİH TERİM'LE MİLLİLER BAŞARILI OLUR"

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde Fatih Terim'li Millilerin başarılı olacağına inandığını kaydeden Lucescu, şöyle devam etti: "Türkiye, Fatih Terim yönetiminde gruplardan oldukça rahat çıkar. Türkiye'nin İsviçre maçı sonrasında almış olduğu 6 maçlık ceza Fatih Terim'i oldukça hırslandırmıştı. O hırslı birisi. Benim tanıdığım Milli Takım bu gruplardan oldukça rahat bir şekilde çıkacaktır" diye konuştu.


Mircea Lucescu, son yıllarda Rumen futbolunun, Türk futbolunu geçtiğini kaydederek," Son yıllarda Avrupa'da bir Türk takımı başarı elde edemedi, ama Romanya'dan takımlar UEFA Kupası'nda çok iyi bir mücadele ortaya koydular" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious