Galatasaray'ın şampiyonluğu Burdur'da coşkuyla kutlanıyor

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Burdur'da Galatasaray taraftarları, caddeleri karnaval alanına çevirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Süper Lig'de Denizlispor'un Fenerbahçe'ye sadece bir puan vermesi, Galatasaray'ın şampiyonluğu ilan etmesini sağladı. Maçların bitiminden hemen sonra Burdur sokaklarına dökülen yüzlerce cimbom taraftarı, şampiyonluğun coşkusunu doyasıya kutladı. Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan taraftarlar, Cumhuriyet ve Gazi caddelerinin araç trafiğine kapatılmasına neden oldu. Kadın erkek, genç yaşlı herkesin aynı amaç için slogan attığı Burdur sokakları, sarı kırmızı renklere büründü. Taraftarlar sevinçlerini cadde ve sokaklarda slogan atarak, araçlarının kornalarını çalarak kutlamaya devam ediyor.

Bir ara Fenerbahçeliler Derneği'nin bulunduğu yerde Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları arasında arbede yaşandı. Polisin sağduyulu davranması sayesinde kısa sürede yatıştırılan olayda, yaralanan olmazken bir araçta maddi hasar meydana geldi.

Özellikle gençlerden oluşan sarı kırmızı takımın taraftarları, Eğitim Fakültesi'nin önünde de bir süre gösteri yaptı. Eğlenceler sırasında Galatasaray, Beşiktaş ve Denizlispor'un formalarını giyen taraftarlar, sporun birleştirici özelliğine güzel bir örnek teşkil etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious