Galatasaray'ın yeni Hagi'si olur

Galatasaray'ın yeni Hagi'si olur.14605
  • Giriş : 20.11.2008 / 08:14:00

Eski G.Saraylı Ufuk Talay, "Kewell, Hagi'nin Türkiye'de bıraktığı etkiyi yaratabilir" dedi. Türk asıllı Avustralyalı futbolcu, Kewell'ın uzun süre sarı-kırmızılı takımda forma giyebileceğini de ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir dönem Galatasaray forması giyen Türk asıllı Avustralyalı Ufuk Talay, vatandaşı Harry Kewell'ın sarı-kırmızılı ekipte Gheorghe Hagi kadar etki yaratabileceğini söyledi. Avustralya 20 Yaş Altı Milli Takımı'nda da forma giymiş olan ve kariyerini Japonya'da sürdüren Ufuk, "Kewell muhteşem bir oyuncu. Büyük bir kulübe transfer oldu ve şimdiden başarılı oldu. Türkiye'de iz bırakacaktır" dedi. Tecrübeli futbolcu şunları söyledi:

* Bu transfer beni şaşırtmıştı. İngiltere'de kalacağını düşünüyordum ancak bence onun açısından iyi oldu. Büyük bir takıma gitti ve şimdiden çok iyi oynamaya başladı.

'UZUN SÜRE KALABİLİR'

* Galatasaray, taraftar ve medya ilgisinin yoğun yaşandığı bir kulüp. Beklentiler yüksek ve hemen başarı isteniyor. Ancak Harry gibi bir futbolcu baskı altında zorlanmayacaktır.

* Belki biraz erken ama Kewell, Hagi'nin Türkiye'de bıraktığı etkiyi bırakabilir. Şu ana kadar o yolda ilerlediğini gösterdi.

* Kewell'ın başarılı bir sezon geçirdikten sonra İngiltere'ye döneceğini düşünmüyorum. Türkiye'de her yerde tanınıyor ve müthiş bir ilgiyle, sevgiyle karşılanıyor. Keyif aldığı müddetçe uzun süre Galatasaray'da kalabilir.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*