Galatasaraylı 100 taraftarların aracına ceza kesildi

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te, konvoy oluşturarak Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutlayan 100 araca, Fenerbahçeli Trafik Şube Müdürü Mehmet Nacar'ın talimatıyla 49'ar YTL para cezası kesildiği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Nacar, iddiaları çok çirkin bulduğunu söyledi.

Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesiyle sokağa dökülen ve gecenin geç saatlerine kadar araçlarıyla uzun konvoylar oluşturarak kutlama yapan taraftarlar, özellikle kentin merkez caddelerinden Başkarakol, Ordu, İstasyon ve İnönü caddeleri ile Atatürk ve Fevzi Çakmak bulvarlarında trafiğin kilitlenmesine yol açtı.

Gaziantep polisi, kutlamaların olaysız geçmesi için yoğun güvenlik önlemi alırken, asayiş ve çevik kuvvet polislerinin yanı sıra trafik ekipleri de trafik akışını sağlamak için gece geç saatlere kadar yoğun mesai yaptı. Polisin uyarılarına uymayan 100 araca, 73. maddeye göre çevreye verdikleri rahatsızlıktan dolayı 49'ar YTL para cezası kesildi. Trafik cezalarının, koyu Fenerbahçeli olduğu bilinen Trafik Şube Müdürü Mehmet Nacar'ın talimatıyla verildiği ileri sürüldü.

Trafik Şube Müdürü Mehmet Nacar, Fenerbahçeli olduğunu kabul ederek, o gece sadece Galatasaraylı taraftarlar değil aynı şeyi Fenerbahçelilerin de yapması durumunda aynı emri vereceğini söyledi. Nacar, o gece araçların trafiğin 3-4 saat aksamasına neden olduğunu ifade ederek, "Evet ben Fenerbahçeli'yim. Ancak o gece şampiyonluk kutlamalarını Fenerbahçeliler yapsaydı aynı emri verirdim. Tüm ekiplerimiz o gece 3 saat Galatasaraylılar'a hizmet verdi. Konvoyların, trafik akışına engel olmaması için çaba sarf edildi" diye konuştu. Ekiplerin tüm uyarılarına rağmen konvoyların trafiği kilitlediğini, o gece güvenliği sağlamaya çalışan polislere birçok saldırının olduğunu belirten Nacar, Türk bayraklarının yerlerde sürüklendiğini öne sürdü.

Hasta ve yaralı taşıyan ambulansların konvoyların arasında kaldığını belirten Nacar, trafik akışını 3 saat çalışma neticesinde normale döndürdüklerini bildirdi.

Nacar, Fenerbahçeli olmasından dolayı ceza kesilmesi talimatını verdiği iddialarının çok çirkin olduğunu ifade ederek, "Polisin görevi, tuttuğu takıma göre davranmak değildir. Ceza kesmek bizim son çaremizdi. Trafik akışına engel olan araçlar tespit edilerek, plakalarına ceza kesildi. Zorunluluktan dolayı bu uygulamaya geçmemizle birlikte o saate kadar trafiğin kilitlenmesine yol açan konvoy, normal düzenine geçti. O gece ben ve ekibimle birlikte yüzlerce polis, Galatasaraylılar'a hizmet verdik" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious