Galatasaraylı oyuncunun 1 gözü görmüyor

Galatasaraylı oyuncunun 1 gözü görmüyor.12679
  • Giriş : 04.09.2017 / 08:26:00

Galatasaraylı oyuncu Lionel Carole'ün bir gözünün görmediği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanyol ekibi Sevilla'nın Galatasaray'dan kiraladığı Lionel Carole'ün sağ gözünün 3 boyutlu görmediği doğrulandı.

Galatasaray'ın Temmuz 2015'te kadrosuna 1,5 milyon Euro bonservis bedeliyle kattığı Lionel Carole'ün küçükken geçirdiği bir kaza nedeniyle sağ gözünde ileri derecede görme kaybının yaşadığı iddia edildi. Fransa'da yayın yapan France Football ve So Foot'un arşivlerinde bulunan bilgilere göre 26 yaşındaki sağ bek, 2000 yılında yüzüne isabet eden sert bir şut sonrasında sağ gözünde büyük oranda görme kaybı yaşadı.

O günlerde iyi tedavi olmadığını itiraf eden Carole, o günler için "Top çarptığında böyle bir hasar vereceğini düşünmedim. İyi tedavi olmadım. ABD'den 400 Euro'ya bu koruyucu gözlükleri getirttim. Onlar olmadan sahaya adım atmıyorum, gözlükler olmadığında dikkatim dağılıyor." demiş.

Sabah'ta yer alan habere göre Galatasaray'ın sağlık heyeti, Carole'ün gözüyle ilgili iddiayı doğruladı. Haberde heyetin, "Bir gözünde derinlik hissi yoktu. Bu, doğuşten gelen bir rahatsızlık. Bir gözüyle 3 boyutlu olarak göremiyor ancak bu Futbol oynamasına engel değil." dediği kaydedildi.

Eski futbolcu Damien Tixier de France Football Dergisi'nde Carole ile ilgili olarak "Sağ gözü bir döneme kadar hiç görmüyordu. Sahada Edgar Davids gibi gözlük takıyordu. Arkadaşlarından daha az görüyordu ancak iyiydi." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*