Galatasaraylı yöneticiler umutlu

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Özhan Canaydın ile başkan yardımcısı Adnan Polat, Turkcell Süper Lig'de ikinci yarı öncesi sarı-kırmızılı camiaya umut dolu mesajlar verdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zaman zaman aralarında görüş ayrılığı bulunduğu iddiaları gündeme gelen Özhan Canaydın ile Adnan Polat, Lig TV'de yayınlanan programa katılarak, adeta düşman çatlattılar. Başkan Canaydın, Adnan Polat ile her gün en az 6 saat beraber olduklarının altını çizerek, ''Yönetim kurullarında zaman zaman aykırı düşünceler olabilir ama Adnan Polat ile hiç ters düştüğümüz durum olmadı'' dedi. Yeni sezonda takımın başında kalıp kalmayacağı henüz netlik kazanmayan teknik direktör Erik Gerets konusunda yöneltilen bir soruya ise Canaydın, ''Gerektiği gibi hareket ediyoruz, gereken yapılacaktır'' dedi.

Galatasaray altyapısının başarısının hatırlatılması üzerine de Canaydın, bu altyapının oluşturulmasında Fatih Terim'in büyük katkısı olduğunu vurgulayarak, ''Fatih hoca altyapıya çok önemli şeyler yaptı. Kendi ekibinin hepsinin senelik maaliyetini kendi alacağından düşürmüştür. Kendisine teşekkür ediyorum'' dedi. Her zaman dostluk, sevgi ve barıştan yana olduğunu ve sürekli bu paralelde mesajlar verdiğini anlatan Canaydın, liglerin ikinci yarısının fair-play içinde geçmesini diledi.

-ADNAN POLAT'TAN İDDİALI AÇIKLAMALAR-

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat ise, sezonun 33. haftasında Ali Sami Yen Stadı'nda yapacakları derbi maçta Fenerbahçe'yi yenerek, şampiyonluk turu atmayı hedeflediklerini söyledi. Ligin ilk yarısı sonu itibariyle Galatasaray, lider Fenerbahçe'nin 7 puan gerisinde yer alırken, Adnan Polat, ''Son saniyeye kadar mücadelemizi yapacağız. Aradaki puan farkını 7 değil, 4 olarak görüyorum. Sondan 2. hafta Ali Sami Yen Stadı'nda şampiyonluk turu atmayı hedefliyoruz'' diye konuştu.

Polat, kulüp başkanı Özhan Canaydın ile aralarında görüş ayrılığı bulunduğu iddilarıyla ilgili olarak da, ''İnanın kavga etmeye vaktimiz dahi yok. O kadar yoğunuz ki istesek bile zamanımız ve oraya ayıracak aklımız yok'' dedi.

Teknik direktör Erik Gerets'in yeni sezondaki durumu hakkında kendilerine yöneltilen sorulardan artık sıkıldıklarını vurgulayan Polat, ''İnanın artık bu konuyu konuşmak bile istemiyorum. Gerets'in sözleşmesi mayıs ayı sonunda bitiyor. 1 yıl daha uzatmak için opsiyonumuz var. Bize de biraz nefes almak için zaman tanıyın. Artık bu konuyu konuşmak istemiyoruz. Konsantre olmak zorunda olduğumuz başka konular da var'' diye konuştu.

Transferi gündeme gelen Hamit Altıntop ile geçen günlerde yaptığı görüşmede milli futbolcunun, Türkiye'ye gelmesi durumunda ilk tercihinin Galatasaray olacağını kendisine söylediğini anlatan Polat, gelecek haftadan itibaren sarı-kırmızılı oyuncularla tek tek görüşmeler yaparak, başarıya ulaşmak için, varsa eğer sorunlarını dinleyip, bunları Futbol komitesi ve teknik heyetle paylaşacağını, bu tip görüşmeleri daha önce de uyguladığını dile getirdi.

Arda Turan'ın yurtdışına gitmesi için henüz erken olduğunu, genç futbolcunun en az 2 sezon daha Galatasaray'da kalması gerektiğini kaydeden Polat, Galatasaray'ın yakın zamanda kadrosuna yıldız oyuncu katma gibi bir durumu olmadığı için, yakın gelecekte Arda ve Sabri gibi gençleri satmayı da pek düşünmediklerini anlattı. Polat ayrıca, şampiyonluk yolunda sarı-kırmızılı taraftarların kendilerini her maçta desteklemelerini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious