Galatasaraylılara müjde!

Galatasaraylılara müjde!.19815
  • Giriş : 28.04.2009 / 08:29:00

Türk Telekom Arena'nın yapım işini üstlenen Mimar Eren Talu, Seyrantepe'de gelecek haftadan itibaren çalışmaların tüm hızıyla başlayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Spor Kulubü önderliğinde TESYEV (Türkiye Engelliler Spor Eğitim ve Yardım Vakfı) ile birlikte düzenlenen "Sözün Bittiği Yer" Galası'na katılan Eren Talu, burada gazatecilerin inşaat çalışmaları devam eden stat ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Türk Telekom Arena'yı 2010 Ocak ayına kadar yetiştireceklerini vurgulayan Mimar Talu, "Çok badireler atlattık. Ancak yolumuza devam ediyoruz.

Stadı 29 Ekim 2009'da açmayı planlıyorduk olmadı. En geç yılbaşına stadı yetiştireceğiz. Şu anda herşey yolunda gidiyor. Ekonomik olarak bir sıkıntımız yok. Finansal sorunları çözdük. Ufak tefek pürüzler kaldı. Onları da hallettik mi biz stadı yetiştireceğiz" dedi.

Özellikle yapım aşamasında işçilerin paralarını alamadığı için sık sık yaptıkları isyanlarla gündeme gelen ortamda artık herşeyin normalleştiğini kaydeden Talu, "Önümüzdeki haftadan itibaren çalışmalar hızlanacak. İşçilerimizi kaybetmemek için çok direndik olmadı. Yeni arkadaşlarla gelecek haftadan itibaren bir sıkıntı olmadan çalışmalar başlayacak." diye konuştu.

-"SÖZÜN BİTTİĞİ YER" GALASINDAN NOTLAR-

Mustafa Kemal Merkezi'ndeki galaya spor ve sanat camiasının önde gelen isimleri katıldı. Özellikle Galatasaray Kulubü yönetim, teknik heyet ve futbolcularla tam kadro yerini aldı. Gecede, 7 ünlü yönetmenin özel olarak hazırladığı ve birçok ünlü ismin de rol aldığı 7 adet kısa filmin gösterimi yapıldı.

Filmlerde Cem Yılmaz, Çağan Irmak, Gül Oğuz, Umur Turagay, Ömer Vargı, Ömer Faruk Sorak ve Ümit Ünal'ın yönettiği kısa filmlerde Adnan Polat, Fatih Terim, Hüseyin Beşok, Serdar Bilgili, Sadri Şener, Hülya Avşar, Özgü Namal, Cansu Dere, Kıvanç Tatlıtuğ, Meltem Cumbul, Yetkin Dikinciler, Hümeyra gibi birçok ünlü isim oynadı.

Galatasaray Kulubü Başkanı Adnan Polat, Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı'nın aldığı başarıdan bahsederek, "Onlar hepimize büyük gurur yaşattılar. Dezavantajları başkalarına umut oldu." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*