'Galatasaraylıları arabaya alma'

  • Giriş : 24.05.2007 / 01:16:00

Fenerbahçeliler, 'Galatasaraylıları arabaya alma' diye mesaj çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son zamanlarda 'İlk hedef 5'inci büyük' sloganı ile akaryakıt sektörüne hızlı bir giriş yapan Alpet, dünya çapında faaliyet gösteren akaryakıt katık üreticisi Afton işbirliğiyle geliştirdiği yeni ürünü Torojet'i piyasaya sürdü.

İşadamı ve spor dünyasının önde gelen isimlerinden Ali Şen'in yer aldığı tanıtım kampanyasıyla anons edilen Torojet, Alpet istasyonlarında satışa sunulan tüm akaryakıt ürünlerine (95-97 oktan kurşunsuz, dizel, eurodizel, gaz yağı) eklendi. Torojet'in tanıtım filmlerinde yer alan işadamı ve Fenerbahçe'nin eski başkanı Şen, çekimler sırasında yaşadığı ilginç bir olayı aktardı. Reklam filminin konusunun maça gitmek üzere yola çıkan Galatasaraylı taraftarların benzinlerinin bitmesiyle yolda kalmaları olduğunu aktaran Şen, senaryoya göre kendisinin yardım etmek için durduğunu ve gençlerle diyaloğuna yer veren reklam filmiyle ilgili eleştiri aldığını ifade etti. Şen, bu süreçte bazı Fenerbahçelilerin kendisine SMS atarak Galatasaraylıları arabaya almamasını istediğini kaydetti. Mesajları alınca şaşırdığını söyleyen işadamı, "Rekabet olabilir. Ama, yardımlaşma ve dostluğun önüne hiçbir şey geçmemeli." dedi. Toplantı sonunda espri yapan Şen, zor durumda olan Galatasaraylı taraftarlara Alpet'ten indirim yapmasını istedi. Reklam filminin ikinci bölümünde Şen, Galatasaraylı gençleri alarak Alpet istasyonuna götürüyor. Ali Şen, Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin ardından dostluk temasının ön planda olduğu böyle bir reklam filminin yayınlanmasının önemli olduğuna işaret etti.

'Spor reklamları satışı artırdı'

Altınbaş Grubu şirketlerinden Alpet, geçen yıl dört büyük (Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon ) kulüp promosyonlarıyla ilgili satış kampanyası yürütmüştü. Devamında Türk Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ile çalışan marka, bir süre de eski hakemlerden Ahmet Çakar'a tanıtım kampanyalarında yer vermişti. Alpet, son olarak spor dünyasının önde gelen isimlerinden Ali Şen'le çalışmaya başladı.

Sporla birleşen tanıtım kampanyalarından memnun olduklarını söyleyen Alpet'in genel müdürü Aslan Değirmenci, reklamlarla 2006 yılında bir önceki yıla göre satışlarını en çok artıran akaryakıt dağıtım şirketi olduklarını söyledi. Sektörün beşinci büyüğü olma hedeflerine kararlı adımlarla ilerlediklerini aktaran Değirmenci, markaya ve insana yatırım yapan bir şirket olduklarını belirtti. Alpet Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Semih Üstün ise, uzun bir araştırmayla elde edilen Torojet'in Türkiye şartları için özel hazırlandığını dile getirdi. Torojet'in üstün motor temizleme ve motor koruma özelliği ile araç sahiplerine yüksek performans getireceğini kaydeden Üstün, ürünün anlamını 'Güç-Performans-Dinamizm' olarak nitelendirdi. Alpet'i bünyesinde bulunduran Altınbaş Holding'in yönetim kurulu başkanı İmam Altınbaş ise grup bünyesindeki bazı şirketlerin halka arzını düşündüklerini, somut bir adım olmamakla birlikte çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious