Galatasary'da Kalli krizi

Galatasary'da Kalli krizi.12023
  • Giriş : 24.12.2007 / 21:45:00

Hastalığını neden gösterip takımının başında Ankara'ya gidemeyen fakat noel tatili için Ülkesi Almanya'ya giden Galatasaray teknik direktörü Feldkamp, sarı kırmmızılı camiada krize neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sezonun ortalarında Fenerbahçe'nin 7 puan önünde olan ancak devre sonunda ligi hem Sivasspor hem de Fenerbahçe'nin ardında 3. bitirebilen Galatasaray'da teknik direktör Karl Heinz Feldkamp hedef adam durumunda. Son olarak Feldkamp'ın hastalığı gerekçesiyle takımının son deplasmanı için Ankara'ya gitmeyip, ülkesi Almanya'ya noel tatili için gitmesi Asbaşkan Adnan Polat dışında bütün yöneticileri Feldkamp'ın karşı karşıya getirdi.

Adnan Polat'ın en büyük destekçisi olan transferde döneminde yarattığı projelerle finans kaynakları ortaya çıkaran Haldun Üstünel'in bile Feldkamp'ın bu gidişini büyük hata olarak yorumlayıp, yaşlı hocaya karşı tavır aldığı öğrenildi. Yöneticilerin büyük bir bölümü Feldkamp ile sezonun ikinci yarısına devam edilmemesi görüşünü taşırken, başkan Özhan Canaydın'ın yöneticileri susturduğu ve tepkileri yatıştırdığı öğrenildi.

250 BİN MARKTAN 1 MİLYON EUROYA

Feldkamp'ın yaşı yanısıra sezon içinde Hakan ve Lincoln'ü kadro dışı bırakmasının ardından takımının düşüşe geçtiğini öne süren bazı yöneticiler, "15 yıl önce 250 bin mark alan teknik direktörü 74 yaşında 1 milyon euro emeklilik ikramiyesi verdik. Adam da kafasına göre davranıyor. Ayrıca kulüp olarak Adnan Polat'ın oteline 160 bin dolar otel ücreti ödüyoruz" diyerek Feldkamp olan tepkilerini dile getirdiler.

Bu arada Feldkamp'ın sezonun ikinci yarısında takımın başına dönüp dönmeyeceği de ayrı bir tartışma konusu oldu. Yöneticilerin çoğunluğu "İnşaallah dönmez. Yerli ya da yabancı kimi getirsek bundan iyi olur" görüşünü ortaya attılar.

FUTBOLCULAR DA SEVMİYOR

Sezona çok iyi başlayan ancak ligde ilerleyen haftalarda düşüşe geçen sarı kırmızılı takım UEFA Kupası'nda da çok kolay gruptan güçlükle çıkabilmesinin sorumlusu da Feldkamp olarak görülüyor. Futbolcular ile Alman hoca arasında ilişkinin her geçen hafta zayıflaması da G.Saray'ın son haftalardaki düşüşüne en önemli neden olarak gösteriliyor. Feldkamp'ın saha içi taktik uygulamalarının yanısıra bireysel olarak uyguladığı disiplin sarı kırmızılı futbolcuların tümünün tepkisini çekiyor. Son haftalarda oyundan alınan oyuncuların tepkileri bunun açıkca göstergesi olarak vurgularıyor.

SONG'A YENİ TEKLİF

Kamerunlu yıldızın 20 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında yapılacak Afrika Kupası'na gitmesi sarı-kırmızılı yönetimi fazlasıyla endişelendirmeye başladı. Song'un yokluğunda İsmail Bouzid'in alternatif olamaması yönetimi yeni çarelere itti.

Futbol Şube Sorumlularından Haldun Üstünel bugün İstanbul'dan ayrılan Song ile gitmeden önce bir görüşme yaparak, Afrika Kupası'nda oynamamasını istedi. Bu teklife kesin yanıt veremeyen Song, Afrika Kupası'nın kendisi ve ülkesi için büyük prestij olduğu gerekçesiyle katılmayı düşündüğünü açıkladı. Bunun üzerine Haldun Üstünel, Song'a mukavelesini bir yıl daha uzatma teklifinde bulundu. Sarı kırmızılı kulüpten yılda 1 milyon 400 bin eura kazanan Song'un bu teklife sıcak baktığı ve döndükten sonra mukavelesinin uzatılacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious