Galibiyet Türkiye'nin hakkıydı!

Galibiyet Türkiye'nin hakkıydı!.18350
  • Giriş : 22.11.2007 / 00:15:00

Euro 2008 elemeleri C Grubu'ndaki son maçında Türkiye'ye 1-0 yenilen Bosna-Hersek'te, teknik direktör Fuad Muzurovic, hak eden tarafın kazandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Muzurovic, öncelikle takımını finallere taşımış olmasından ötürü Fatih Terim'i kutladı:

"Norveç maçının ardından Türkiye bugün de kazanarak finallere gitme hakkı kazandı. Bizim amacımız Türkiye karşısında iyi bir Futbol sergileyebilmekti. Türkiye hak ederek kazandı. Onları tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum."

Finallere kadar Fatih Terim'in önünde uzun bir zaman olduğunu da kaydeden Muzurovic, "Terim'in finallere kadar çok daha iyi bir kadro oluşturacağına inanıyorum. 1996 yılındaki Avrupa Şampiyonası'nda da yine takımın başında Fatih Terim vardı. Türkiye'de çalıştığım için Türk futbolunu gayet iyi biliyorum ve başarılarını kutlamak istiyorum" dedi.

Muzurovic, "bu gruptaki (Terim'in) başarısı finallerde de devam edecektir. Zaten Türk futbolu, seviyesini Japonya'daki Dünya Kupası'nda göstermişti. Bana göre Fatih Terim, Avrupa'nın en başarılı hocalarından biri" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious