GAMAY'ın ödülleri sahiplerini buldu

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Gaziantep Matematik Yarışması'nın (GAMAY) ödülleri sahiplerini buldu. Dereceye giren öğrenciler çeşitli kurumlar tarafından altın ve para ile ödüllendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ödül alan öğrenciler heyecanı ve mutluluğu bir arada yaşadı.

Gaziantep Özel Sunguroğlu Liseleri'nin Mili Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği ilköğretim okulları 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı ve Gaziantep'in en büyük eğitim organizasyonu olarak adlandırılan GAMAY, yapılan ikinci aşama sınavıyla tamamlandı. Birinci aşamaya 117 okuldan 500 öğrenci katılırken; birinci aşamayı geçen 112 öğrenci ikinci aşama sınavında yarıştı.

Bilim olimpiyatı kalitesini Gaziantep'e taşıyan GAMAY'da, ikinci aşama sınavı sonuçları özel okullar ve devlet okulları şeklinde iki ayrı kategoride değerlendirildi.

Özel okullarda; Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu'ndan Alperen Asım Koruk birinci, Özel Sanko İlköğretim Okulu'ndan Erman Öğümsöğütlü ikinci, Özel Mutafoğlu İlköğretim Okulu'ndan Fethullah Beyli üçüncü oldu. Devlet okulları kategorisinde ise Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu'ndan Hüsne Şahan birinci, 8 Şubat İlköğretim Okulu'ndan Fatih Erbay ikinci, yine 8 Şubat İlköğretim Okulu'ndan Tülay Yıldırım üçüncü oldu.

Yarışmada birinci olan öğrencilere 250 YTL, ikinci olan öğrencilere 200 YTL, üçüncü olan öğrencilere 150 YTL, mansiyon ödülü alan öğrencilere ise 50'şer YTL dağıtıldı. Ayrıca başarılı olan öğrencilerin okulları ve koordinatör öğretmenleri de ödüllendirildi.

Güney Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hasan Yaşar, Gaziantep Matematik Yarışması'na 500 öğrencinin katıldığını ve organizasyonu gerçekleştiren okulun başarılı bir sınav verdiğini kaydetti.

Yaşar, "Organizasyonlarımız sürecek. Okulumuz bilim olimpiyatlarındaki başarılarını sosyal etkinliklerle de süslüyor. İl geneli satranç ve hikaye yarışmaları düzenledik. Başarılı öğrencileri ödüllendirdik. Gaziantep'in eğitimine katkı sağlayacak her türlü etkinliğin destekçisiyiz." dedi.

Bu arada törende 'Sunguroğlu Satranç Turnuvası'nda yıldız kızlarda Gözde Yılmaz, yıldız erkeklerde ise İbrahim Büdeyri birinci oldu. Sunguroğlu Liseleri dereceye giren öğrencilere toplam bin YTL ödül dağıttı.

Ayrıca "Sunguroğlu Hikaye Yarışması"nda dereceye giren öğrenciler de altınla ödüllendirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious