Gamze Akkuş belediyeden istifa etti.

Gamze Akkuş belediyeden istifa etti..11789
  • Giriş : 05.06.2009 / 16:45:00

Ataşehir'de flaş gelişme Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin nişanlısı Gamze Akkuş istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Ataşehir Belediye Başkanı CHP'li Battal İlgezdi'nin nişanlısı Gamze Akkuş, medyada yer alan haberlerin ardından belediyedeki görevinden istifa etti. Akkuş ve İlgezdi, cumartesi günü Ortaköy Kuruçeşme'de nikah kıyacak. Nikaha CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da katılacak.

CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin nişanlısı doktor Gamze Akkuş'un belediyede ''Sağlık Müdürü'' olarak görevlendirilmesi üzerine başlayan tartışma sonuçlandı. Diş Hekimi Gamze Akkuş, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Akkuş, şunları söyledi: ""Uzun yıllar kamuya ait sağlık kuruluşlarında çalıştıktan sonra Ataşehir Belediyesinde 657 sayılı yasaya uygun bir şekilde Hekim olarak göreve başladım. Göreve başladığım tarihte Ataşehir Belediyesinde benden başka hiçbir doktor bulunmaması nedeniyle sağlık hizmetleri ve özellikle Cenaze işlemlerinin yapılabilmesi için vekaleten Sağlık işleri müdürlüğünü yürütmekteydim.

Daha sonraları Kadıköy Belediyesinden gelen Personel içerisinde Hekim bulunduğundan söz konusu görevden kendi isteğimle ayrıldım. Bu konuda yazılı ve görsel basında çıkan haberlerin tamamı gerçek dışı ve asılsızdır."

BİR AÇIKLAMA DA ZEYNEL FIRAT'TAN...

Öte yandan, medyada eleştirilen bir başka atamanın muhatabı olan Zeynel Fırat da Gerçek Gündem.com aracılığıyla yaptığı açıklamada, medyada yer alan bilgilerin doğru olmadığını belirtti. Fırat, "Basında yer aldığı gibi Ataşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü değilim'' dedi. Fırat şu açıklamayı yaptı:

"Kadıköy Belediyesi Başkanlığında 23 yıldır 657 sayılı Devlet Memurları Yasasına tabi olarak görev yapmaktayken yasa ile Ataşehir ilçesinin ayrılmasının ardından Kadıköy Belediyesi tarafından Ataşehir Belediyesine nakledilen 155 personel ile birlikte ben de Ataşehir Belediyesine gönderildim.
Ataşehir Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürü olarak herhangi bir görevlendirilmem mevcut değildir. Bu nedenle basında çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını ifade etmek isterim."


GERÇEKGÜNDEM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*